Будь-яка російська хата завжди асоціювалася з ганком біля входу і складно уявити, що його могло б не бути. Сучасні вишукування вражають різноманітністю в заміських будинках, величезних котеджах, але незмінним залишається крильце біля будинку.

Чи потрібні перила на ганку?

Багато хто задається питанням, чи треба робити огорожі та перила на сходовому ганку і які матеріали використовувати. Однозначно, варто.

По-перше, крилечная конструкція з огорожами та поручнями виглядає завершеною і закінченою з архітектурної точки зору.

По-друге, перила необхідні в якості опори при підйомі по сходах взимку, коли ступені досить слизькі і можуть піддавати ризику падіння і ударів.

По-третє, підійшовши з творчою фантазією і креативним мисленням, ганок з декоративними перилами може стати прикрасою всього будинку на заздрість сусідам, відображати стилістику приміщення, і просто радувати в передчутті теплого домашнього вогнища.

До того ж, для їх виготовлення не знадобиться багато матеріалу. Цілком можливо, необхідну кількість залишилося після будівництва будинку або ганку. Також це не займе багато часу і сил зробити своїми руками, зате результат може перевершити всі очікування.

Як вибрати матеріали для перил ганку

Звичайно, вибір матеріалу залежить від матеріалу самого ганку і вдома. Дерев’яний будинок звичайно передбачає дерев’яний ганок. Для перил в даному випадку можна вибрати дерево або метал, або скомбінувати: огородження з металу, а поручні з дерева.

У цегляних, кам’яних і бетонних будівлях доречно виглядає металеве, бетонну або цегляну ганок. В даному випадку, найбільш відповідний варіант для перил – металевий. При бажанні зробити дерев’яні перила, непогано знову-таки буде виглядати комбінація в балюстраді з металу і дерева, але переважніше для естетичності і поєднання – металеві поручні.

Дерев’яні поручні мають перетину. Вони не повинні травмувати руку, а ширина перила повинні поміщатися в долоню, щоб можна було вільно їх взяти і спертися.

Металеві перила краще обробити спеціальним покриттям і фарбою, які перешкоджають утворенню насту взимку, захищають від корозії і продовжать термін служби. Обов’язково не повинно бути гострих кутів, кінці повинні бути закруглені або передбачені декоративні наконечники.

Виготовлення перил з дерева і металу

В першу чергу слід переконатися, що всі роботи з будівництва та укладанні ганку остаточно завершені, і можна приступати до огорож і поручнів.

Висоту огороджень слід підбирати, виходячи з росту власників будинку, але не повинно перевищувати 85-90 см для універсальності і зручності всіх.

Для дерев’яних поручнів спочатку роблять стовпи з дерева або прикріплюють металеві огорожі на початку і в кінці. На стовпах з двох кінців натягують мотузку. Нижня лінія сходи і верхня повинні бути паралельні. Якщо є невеликі відхилення, значить треба вирівняти стовпи.

Коли рівномірність досягнута, встановлюються проміжні стовпи – балюсіди. Відстань між ними може бути в 20-40 см, залежно від розмірів ганку.

У дерев’яних балюсідах можна зробити декоративну різьбу, однак не варто робити її занадто помітною і химерною. Головне в оформленні – витриманість стилю загальної картини будинку.

У металевих стовпах можна спробувати методом зварювання прикріпити кування декоративні елементи, які можна зробити на замовлення, купити у вигляді заготовок або зробити своїм руками.


Тепер можна кріпити і самі перила. Попередньо необхідно підготувати поручні. З дерева перила повинні бути добре відшліфовані, мати гладку поверхню. Домогтися цього можна шпаклівкою, а потім шліфуванням в кілька етапів.

Прикріплювати дерев’яні перила надійніше на саморізи. Кріплення на цвяхах швидко розхитується, цвяхи можуть вилазити і поранити руку. Потім перила фарбують у бажаний колір. Покриття морилкою захистить від погодного впливу і вологи. У завершенні – покрити перила лаком.

Металеві перила прикріплюються зварюванням. Для міцності кріплення краще використовувати електродугове зварювання. Потім шви ретельно затираються, шліфуються, обезжирюються, покриваються антикорозійним засобом і фарбою.

Ось такими нескладними маніпуляціями можна дуже швидко і затишно облаштувати ганок свого будинку, яке буде радувати не один рік.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =