Напевно, у багатьох людей мисливська пристрасть закладена генетично, однак початківець мисливець пробуджується цією пристрастю по-різному. Хтось "захворює" полюванням вже з дитинства. Перші походи в ліс з батьком, стріляні гільзи, подаровані сусідом-мисливцем, несподівана зустріч з "справжнім" зайцем під час збирання грибів, випадково потрапила до рук книжка про мисливські пригоди, – все це може стати каталізатором пробудження початківця мисливця.

А якщо хлопчиську пощастило побувати на полюванні в компанії дорослих, нехай навіть у якості "мисливської собаки", Або зі своїми однолітками, хоча б і не з рушницею, а з рогаткою, можна бути впевненим, що ця пристрасть залишиться назавжди.

Початківець мисливець, буває, пробуджується в силу сформованих обставин – випадково побував на полюванні з друзями, або потрапивши в ту віддалену місцевість, де полювання – одне з небагатьох доступних розваг чоловічого населення, а іноді і необхідність. Таке випадкове заняття полюванням часто переростає в захоплення на все життя. Багато хто, особливо останнім часом, стають початківцями мисливцями через нібито престижності полювання. Комусь це швидко набридає, а хтось назавжди поповнює армію людей, відданих полюванні.

Однак найчастіше початківець мисливець захворює пристрастю до полювання в першу чергу через бажання стикнутися з первозданною природою. Побачити і відчути те, що недоступно більшості інших людей. І здобута на прольоті качка для початківця мисливця – це не просто трофей. Це частинка світобудови, подорожувала по просторах землі від північних тундр до узбереж південних морів.

Право займатися полюванням – це конституційне право кожного громадянина. Однак початківець мисливець повинен пам’ятати, що це заняття пов’язане з втручанням людини в живу природу, а також з використанням мисливської зброї – засобу підвищеної небезпеки. Тому заняття полюванням вимагає від громадянина особливої ​​відповідальності і певних знань, і право на нього, відповідно до Російським законодавством, є спеціальним правом.

Початківець мисливець повинен знати – щоб стати мисливцем по-справжньому, потрібно багато чому навчитися. Миті зустрічі з бажаною дичиною, першого пострілу передують місяці і роки пізнання природи, тривалий пошук, напружений, а нерідко і небезпечну працю. Тому перш ніж приступити до практичної полюванні, початківець мисливець повинен обов’язково оволодіти певним мінімумом знань.

Полювання на всій території Російської Федерації здійснюється в суворій відповідності з Правилами полювання, затверджуваними органами влади кожного суб’єкта Федерації. Початківець мисливець повинен добре розуміти, що немає таких мисливських угідь, де можна було б полювати без дотримання цих правил.

Початківець мисливець повинен засвоїти, що при недотриманні правил полювання настає адміністративна відповідальність. Якби не заборони і санкції законодавчого порядку, багато видів тварин зникли б зовсім. Як розумних обмежень вводяться, насамперед, норми відстрілу дичини на одного мисливця протягом доби, рідше – на сезон. Добувати рідкісних тварин, що знаходяться під загрозою зникнення, забороняється.

Правилами полювання забороняється також відстріл немисливських тварин, що представляють собою естетичну цінність: лебідь, біла чапля, огарь, журавель сірий, дрохва, стрепет. Їх відстріл заборонений абсолютно і вважається серйозним адміністративним правопорушенням. Найбільш цінні тварини – лось, кабан, олень, козуля – добуваються тільки за спеціальними дозволами – ліцензіями.

Початківець мисливець зобов’язаний знати, що полювання ведеться строго в певні мисливські сезони. Сезони бувають весняними, коли дозволено полювання на самців вальдшнепів, гусей, селезнів; літньо-осінніми, коли можна полювати на болотну і польову дичину і на водоплавних птахів, і осінньо-зимовими, коли йде полювання на хутрових звірів – лисицю, зайця, ліцензійні види норки і тхора. Дати відкриття і закінчення мисливських сезонів по роках неоднакові. Вони визначаються лише незадовго до початку сезонів з урахуванням особливостей року – термінів прильоту, гніздування, розмноження, розвитку дичини і т.п. Початківець мисливець повинен змиритися з тим, що для мисливця-любителя, вимушеного заздалегідь планувати свою відпустку, це незручно, але такий порядок, знову ж таки, обумовлений необхідністю.

Початківець мисливець завжди повинен пам’ятати, що справжній мисливець, якщо він таким себе вважає, людина добра! Він дійсно любить і знає природу, вміє радіти спілкуванню з живим і зеленим світом, берегти і по-хазяйськи користуватися ним. Якщо початківець мисливець отримав рушницю, але не опанував знаннями про полювання і природі, його полювання спричинить неправильні вчинки. Правильна полювання не виключає елементів удачі, сприятливого збігу обставин. Вона дозволяє домагатися своєї мети і зводить мисливський працю в ранг мистецтва. Початківець мисливець повинен розуміти, що практичне освоєння мисливського майстерності приходить з роками. Але основні положення мисливської етики початківець мисливець повинен освоїти з перших же днів, дотримуватися і пам’ятати про них з перших кроків.

Як стати мисливцем

Як вибрати рушницю


Мисливська етика

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

  • Підводне полювання

    Лінь Який лин поставити на свою рушницю. На цей вибір впливають два фактори: дистанція стрільби і міць передбачуваного видобутку. Відомо, що лин сильно гальмує політ стріли. Тому при великих дист…

  • Як стати мисливцем

    Напевно у багатьох людей мисливська пристрасть закладена генетично. Але пробуджується вона по-різному. Хтось захворює полюванням вже з дитинства. Перші походи в ліс з батьком, стріляні гільзи, по…

  • Піч – Шведка – Як покласти

    Піч “Шведка” Як покласти? Шведкою прийнято називати отопітельноварочную піч, в якій чавунна варильна плита з однією або декількома конфорками розташована в ніші. Це – найпоширеніша піч для опале…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × one =