Сьогодні приватними майстрами та професійними командами використовуються все частіше поліпропіленові труби для опалення. Як вибрати їх, важливо знати ще до моменту здійснення покупки. Сталеві або чавунні вироби при монтажі інженерних систем використовуються вже не настільки часто, так як їх витісняє поліпропілен.

Різновиди ПП-труб для монтажу опалення

Труби з поліпропілену для облаштування опалювальних систем можна розділити на кілька основних типів. Серед них – армовані алюмінієвим полотном. Така труба поліпропіленова армована володіє спеціальним шаром, який може знаходитися зовні або розташовуватися ближче до середньої або внутрішній стінці виробу. При виробництві можуть бути використані суцільні полотна алюмінію, несуцільні або зовсім гофровані.

Армування труб скловолокном

Армування труб може бути виконано і на основі скловолокна. Цей матеріал розташовується в трубі за технологією соекструзії. А впроваджують його у внутрішній шар. У ролі внутрішнього і зовнішнього шарів виступає поліпропілен.

Армування композитом

Труба поліпропіленова армована може припускати як зміцнювальний шару композит. У цьому випадку армуючий шар відрізняється не тільки наявністю композиту, але і поліпропілену, а також скловолокна. Така технологія виробництва труб дозволяє отримати вироби, які володіють більш видатними експлуатаційними характеристиками.

Характеристики ПП-труб для монтажу систем опалення

Герметичність і стійкість до впливів

Труби поліпропіленові для опалення, технічні характеристики яких стануть відомі вам після прочитання статті, досить просто обслуговувати. Необхідність їх ремонту не виникає впродовж всього терміну експлуатації, гарантованого виробником. Серед позитивних особливостей виробів з поліпропілену можна виділити ще й абсолютну герметичність. А після укладання немає необхідності виробляти фарбування, так як поверхня і без цього має підвищену стійкість до зовнішніх впливів і агресивних середовищ. Поліпропілен відрізняється ще й тим, що на його поверхні не здатні виникати і розмножуватися мікроорганізми, що стосується внутрішніх стінок, на яких не утворюється мінеральних відкладень, вони позбавляють від необхідності прочищення і передчасного ремонту.

Екологічність і незначний опір

Ви вже вирішили придбати поліпропіленові труби для опалення? Як вибрати їх, необхідно дізнатися завчасно. Важливо врахувати, що на відміну від деяких інших різновидів труб описуються зовсім екологічні. Це вказує на те, що вироби такого роду абсолютно нешкідливі і безпечні. Їх можна використовувати і у внутрішньому просторі житлових приміщень, адже ПП не виділяє в навколишнє середовище шкідливих речовин, крім того, матеріал в основі таких труб не робить впливу на структуру води.

Професіонали радять вибирати поліпропіленові труби для водопроводу ще й тому, що такі вироби характеризуються незначним коефіцієнтом гідравлічного опору, а в процесі транспортування рідин по трубах не відзначається вібрацій. Поліпропіленова труба не здатна бути провідником блукаючих струмів. На матеріал може впливати агресивна хімічна середу, це не виступить у ролі згубного впливу. Може впливати і значний напір води на поліпропіленові труби для опалення. Як вибрати їх, важливо знати, адже навіть такий сучасний матеріал при неправильному виборі може просто стати непридатним.

Пожаростойкость

Ще одним плюсом таких виробів виступає досить висока стійкість до вогню, при його прямому впливі труби не спалахують. За ним може транспортуватися рідина значною температури, при цьому стінки не втрачають своїх якісних характеристик і не змінюють лінійних розмірів. До всього іншого не можна не додати, що ПП має малою вартістю. А служити вироби стануть протягом півстоліття.

Область використання ПП-труб для опалення

У різних областях використовуються поліпропіленові труби для опалення. Як вибрати їх, необхідно знати кожному споживачеві, який планує зайнятися монтажем інженерних систем. Таким чином, ПП-труби для опалення можуть бути використані в котельних установках, при облаштуванні стояків, для монтажу систем центрального опалення, в процесі укладання систем гарячого і холодного водопостачання. Крім цього, останнім часом ПП стає частиною систем теплої підлоги.

Знайшли широке застосування дані труби і в сільськогосподарській галузі. У цій сфері описувані вироби використовуються при відведенні стічних і ґрунтових вод. Досить зручно застосовувати такі труби при монтажі зрошувальних і дренажних систем. Промисловість теж застосовує їх при необхідності налагодити транспортування хімічних речовин і стисненого кисню.

Діаметри ПП-труб для опалення

Поліпропіленові труби для водопроводу і опалення відрізняються різним діаметром. Цей параметр можна назвати одним з найважливіших при проектуванні трубопроводу. Діаметр повинен бути обраний після проведення гідродинамічного розрахунку. При цьому професіонали дотримуються мети підібрати для будь-якої дільниці самий менший діаметр труби. Цей показник повинен бути визначений з урахуванням робочого тиску, а також схеми опалення.

Діаметр поліпропіленової труби для опалення вибирається з розрахунку потреби. Таким чином, якщо є необхідність забезпечити інженерною системою габаритну лікарню, велику сауну або готель, то, як правило, застосовуються труби, діаметр яких перевищує показник в 200 мм. Тільки за допомогою таких виробів є можливість облаштувати систему, яка повинна буде функціонувати правильно і виправдовувати потреби великої кількості людей.

Якщо є необхідність монтувати опалення в приватному будинку з поліпропіленових труб, то рекомендується використовувати вироби не настільки значного діаметра. Цей параметр повинен варіюватися при описаних умовах від 20 до 32 мм. ПП-труби такого діаметру досить просто буде укласти самостійно, надавши їм потрібний вигин. Тоді як пропускна здатність у них виявиться достатньою для приватного забудовника.

При необхідності облаштувати систему гарячого водопостачання слід застосовувати армовані поліпропіленові труби для опалення, діаметр яких дорівнює 20 мм. А як зі стояками? Тут доцільно застосувати вироби, діаметр яких еквівалентний 25 мм. Система центрального опалення не обходиться без труб 25 мм в поперечнику. При монтажі автономної системи опалення необхідно застосовувати вироби з різним діаметром.


Плануєте облаштовувати систему теплої підлоги? Тоді ви повинні придбати труби 16 мм в поперечнику, але не більше. Незважаючи на існуючі рекомендації, вибирати діаметр труб для монтажу системи опалення необхідно, враховуючи індивідуальні особливості певної гілки опалення. Якщо ви вирішили придбати ПП-трубу, то за 4 м вам доведеться заплатити 80 рублів. При цьому виріб буде володіти діаметром, рівним 20 мм. А ось труба 40 мм в поперечнику коштуватиме 138 рублів. Довжина залишається тією ж. Виріб з діаметром в 63 мм має ціну, рівну 345 рублям за 4 м. При діаметрі в 90 мм покупець заплатить 810 рублів.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − 2 =