Помічниця на кухні, або як вибрати хорошу електром’ясорубку

Трошки реклами:

– Навіщо взагалі потрібна електрична м’ясорубка? Адже є ж комбайн!

– Ха-ха! Далеко не кожен комбайн впорається з м’ясом у великих кількостях!

– Але ж можна купити і готовий фарш!

– Так, але в цьому випадку гарантій, що фарш приготовлений зі свіжого м’яса, ніхто не дасть. До того ж, приготування м’ясного фаршу – хоча й основне, але далеко не єдине призначення цієї кухонної техніки. Переконали? Тоді йдемо далі.

Якщо ви хочете дізнатися, як вибрати м’ясорубку, то повинні чітко усвідомити, що першочергове призначення електром’ясорубки – це приготування м’ясного, рибного і пташиного фаршу. У порівнянні з кухонним комбайном, механізм електром’ясорубки більш простий і тому надійний, а також легкий в управлінні. Але при цьому не варто забувати, що електричні м’ясорубки представлені на сучасному ринку величезною різноманітністю форм і конструкцій, що відрізняються один від одного не тільки потужністю, але і функціональністю.

Отже, як вибрати м’ясорубку електричну?

Якщо у вас вже є комбайн, то в якості більш функціонального його доповнення підійде звичайна електром’ясорубка потужністю 1 кг м’яса в хвилину.

Якщо ж кухонного комбайну у вас немає, то зверніть увагу на більш потужні і багатофункціональні моделі електром’ясорубок. Починайте з моделей потужністю півтора кілограма фаршу в хвилину.

Для того щоб зрозуміти, як вибрати м’ясорубку надійну і потужну, здатну справлятися з будь-якими, поставленими перед нею завданнями, потрібно трохи розібратися в механізмі роботи цього приладу. Отже, електром’ясорубка може вийти з ладу при перегріванні двигуна. Коли це може статися? Правильно, коли в м’ясорубку потрапить кістка. Для того щоб захистити прилад від подібних випадковостей, виробники електром’ясорубок конструюють свою продукцію, керуючись одним з описаних нижче методом захисту двигуна:

• Для захисту двигуна від перегріву в конструкції електром’ясорубки може використовуватися автоматичний запобіжник. У цьому випадку при перевантаженні двигуна струмопровідні пластини цього запобіжника просто розмикаються, розриваючи електричну ланцюг, і прилад перестає працювати. Після того, як несправність ліквідована (кістка видалена), прилад знову готовий до роботи.

• Блокування мотора за допомогою разрушающейся при перевантаженнях двигуна пластмасовою втулки. При перевантаженнях втулка із пластику руйнується і блокує роботу двигуна.

• теплоелементов, який при перевантаженні двигуна і підвищенні її температури від’єднує нож від вала двигуна.

Тобто конструкція будь-якої моделі м’ясорубки може бути заснована на застосуванні одного з описаних вище способів.

Сучасні моделі електром’ясорубок практично завжди оснащені функцією автореверса. Чи потрібна ця функція у вашій електром’ясорубці? Скоріше за все так. Адже саме з її допомогою можна запобігти намотування жив на ніж м’ясорубки при перемелюванні м’яса. Запускаючи автореверс (обертання двигуна в інший бік), ви автоматично очищаєте м’ясорубку і можете продовжувати подальшу її експлуатацію без втрати продуктивності.

І ще один важливий момент, на який потрібно звернути увагу, уточнюючи, як вибрати м’ясорубку, – це накатну гайка. Саме вона відповідає за кріплення насадок і ножа. Але під час роботи м’ясорубки накатну гайку може неабияк затягнути під впливом відцентрової сили. Так от для зручності користування в затяжний гайці повинні бути глибокі пази, щоб її можна було легко відкрити за допомогою самого звичайного підручного предмета, наприклад, олівця.

Яку м’ясорубку вибрати, або чи потрібна мені м’ясорубка, здатна впоратися не тільки з м’ясом, але і виконує масу інших функцій?

Розглядаючи полки магазинної побутової техніки та вирішуючи, яку м’ясорубку вибрати, мимоволі стикаєшся з проблемою вибору. Адже, як правило, на полиці в ряд будуть збудовані мінімум 4-5 моделей, що відрізняються дизайном, функціональністю і, звичайно ж, ціною. Мясорубка без додаткових насадок з мінімальним набором функцій і коштує мінімально. Однак потрібна вам така машина? Може бути краще витратити трохи більше і купити м’ясорубку, здатну і томатний сік віджати, і овочі нашаткувати, і м’ясо перекрутити, і свіжовичавлений сік із цитрусових приготувати? Давайте розберемося, яку м’ясорубку вибрати і для чого потрібні насадки, що додаються або не докладати з нею в комплекті.


Отже, в комплекті з будь м’ясорубкою стандартно йде мінімум два перфорованих диска з отворами різних діаметрів. Повний же набір таких дисків складається з трьох штук з діаметром отворів від 3 до 5,5, від 4,5 до 6 та від 8 до 9 мм.

Насадка Кеббе використовується для виготовлення порожнистих трубочок-сосисок. Без цієї насадки хорошу м’ясорубку уявити дуже важко.

Мясорубка може комплектуватися ще насадкою для приготування домашніх ковбасок, насадкою для формовки фаршу, насадкою-овочерізки і або теркою, насадкою для перемелювання круп і каву і, звичайно ж, насадкою-соковижималкою.

На що потрібно звернути увагу при виборі м’ясорубки?

 • Ніж повинен бути виконаний з якісної сталі, бажано нержавіючої.
 • Чим вище потужність м’ясорубки, тим краще агрегат в дії і тим краще машина справляється з поставленими перед нею завданнями. Оптимальна потужність 1 кВт, але є пристрої як менш, так і більш потужні.
 • Шнек м’ясорубки (деталь спіралевидної форми, що просуває продукт від отвору подачі до ножа і гратах) повинен бути обов’язково металевим. А ось корпус може бути і пластиковим. Шнек для фруктів і ягід в спеціальній сокоотжімающей насадці може бути і пластиковим.
 • Розміри м’ясорубки і організація зберігання її додаткових частин. Довжина шнура, стійкість корпусу машини.

Зверніть увагу на виробника. Довіряйте давно відомим брендам і добре зарекомендували себе на ринку. Однак перевагу варто віддавати товарам «вузькоспеціалізованих виробників», наприклад, Tefal, Moulinex і т. Д. Тобто тим, хто виробляє мінімальний перелік побутової техніки і спеціалізується на виробництві дрібної кухонної техніки.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як вибрати хорошу ліжко

  Народження дитини – важлива подія, і до нього потрібно підійти з усією відповідальністю, як в психологічному плані, так і побутовому. Перше, що потрібно придбати для малюка – ліжко. У ній перший…

 • Як вибрати і купити хорошу вбудовувану витяжку для кухні

  Плюшкін Для кухні Майже вся сучасна побутова техніка для кухні ділиться на вільно розташовану і вбудовувану. Не є винятком і витяжки. Вбудовувані варіанти встановлюються не просто над плитою, а…

 • Як правильно вибрати хорошу міжкімнатні двері поради експертів

  Вибір міжкімнатних дверей, незважаючи на те, що в її функції не входить захист від грабіжників, не менш важливий, ніж вибір вхідний. Задавшись питанням як вибрати хорошу міжкімнатні двері, ми очі…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 11 =