Правила поведінки на річці

Сплав по річці один з найпопулярніших в Росії активних видів відпочинку. Його здійснюють на рафтах, катамаранах або байдарках.

У Рязанській області найбільш популярною для такого виду подорожей річкою є річка Пра. Її швидка течія гарантує туристам гострі відчуття, а мальовнича природа Мещерського національного парку, по якому проходить русло річки, нікого не залишить байдужим. Але, зважившись на таку подорож, ви повинні пам’ятати, що на воді ніколи не можна розслаблятися. Адже вода помилок не прощає.

Дотримання елементарних правил безпеки дозволить уникнути біди і гарантує Вам спокійний відпочинок, повний тільки приємних вражень. Збір багажу зазвичай починається з одягу. Умовно одяг, яку слід з собою взяти на сплав, можна розділити на дві групи мокрий комплект і комплект для берега. Мокрий комплект той, в якому ви попливете.

Даний комплект може включати в себе:
– Легке тонке поло, сорочку або футболку з довгим рукавом;
– Спортивні сандалі на ремінці. Цю взуття не страшно замочити, вона зручно сидить на нозі, а так само, завдяки ремінцям, що не зісковзне в воду;
– Головний убір. Ваша голова буде захищена від потрапляння прямих сонячних променів, що дозволить уникнути сонячного удару.
Оптимальним головним убором є крислатий панама вона надійно сидить на голові і не злетить під впливом вітру, а так само захистить від сонця не тільки голову, а й обличчя і навіть плечі;
– Рукавички х / б. Допоможе захистити шкіру рук від натирання і впливу холодної води;
– Сонцезахисна косметика.

Дітям і людям з підвищеною чутливістю шкіри рекомендуємо використовувати засоби з підвищеним фактором захисту. Сухий комплект змінна суха одяг.
Цей комплект може складатися з:
– Вітровки, анораки або легкої куртки;
– Кількох комплектів нижньої білизни, футболок, сорочок;
Крім одягу, багаж туриста складається й з інших, не менш важливих речей.

При організованому поході, велика частина господарського багажу (пила, вогнищеве, їжа, аптечка з необхідними медикаментами і багато іншого) забезпечується організатором походу або заздалегідь розподіляється між його учасниками. Однак у кожному разі не забудьте покласти в рюкзак:
– Похідну косметику, яка захистить шкіру від впливів зовнішнього середовища, а так само репеленти, що відганяють комах;
– Набір індивідуальних медикаментів, якщо в цьому є необхідність;
– Налобний ліхтарик, сірники. Перед посадкою на плавсредвство необхідно надіти рятувальний жилет, а якщо річка гірська, то, обов’язково, каску.

Щоб нічого поганого не сталося, потрібно не приймати алкоголь до сплаву і і під час сплаву, а на стоянках ні в якому разі не заходити у воду в нетверезому вигляді. Гіда-інструктора або старшого групи потрібно слухатися. Команди інструктора виконуються беззаперечно.


Якщо ви сплавляєтеся на катамарані, пам’ятайте, що на відміну від сплаву на байдарці, де кожен відповідає за себе і за своє плавзасіб, сплав на катамарані – це у всіх сенсах командна робота, де успіх всієї подорожі залежить від взаєморозуміння, взаємодопомоги всіх учасників.

Правила поведінки на річці

Прочитати статтю повністю.


Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 − twelve =