Телевізор є не тільки предметом інтер’єру приміщення, це одночасно джерело інформації, зв’язок із зовнішнім світом і, нарешті, частина вашої побутової інфраструктури.

Темпи розвитку сучасної індустрії дуже часто випускають на ринок нові моделі, що говорить про невгасаючому попиті даний товар.

У гонитві за новинками не кожен споживач замислюється над проблемою правильного розташування телевізора в будинку, але ж вибір місця та оточення впливає на багато чого: від якості сприйняття інформації до фізичного самопочуття.

Зазвичай телевізор встановлюється у трьох кімнатах (однієї або всіх відразу): вітальні. кухні і спальні. Зупинимося докладніше на кожному з цих приміщень.

Як правильно розташувати телевізор у вітальні?

Найголовніший принцип тут – прилад повинен органічно вписуватися в дизайн інтер’єру, не випирати і не видаватися бічними частинами. Краще всього, якщо телевізор не буде розгорнутий екраном до входу у вітальню – це відверне вас від більш важливих домашніх справ.

– Якщо прилад встановлено в ніші шафи або на тумбі біля стіни, місця для сидіння слід розмістити у формі півкола на відстані не менше півтора метрів від екрану. Кількість місць має бути рівним чисельності сім’ї, плюс одне-два про запас для гостей.

– Для максимального комфортного перегляду необхідно, щоб телеекран розташовувався на рівні очей, тобто на відстані приблизно метра від підлоги.

– Вдалим розташуванням телевізора на тумбі -підставці або на підлозі буде кут вітальні і простір біля вікна. При цьому бажано, щоб задній фон (штор, шпалер) був у темній і однотонної колірній гамі, без строкатих візерунків. Це сприятливо позначається на сприйнятті, покращує видимість і не напружує очі.

– До задньої та бокових частинах телевізора, що стоїть в будь-якому місці вітальні, завжди повинен бути вільний доступ, щоб у разі виникнення неполадок його можна було легко витягти або перевірити підключення до розетки.

– Під час перегляду в темний час доби в кімнаті обов’язково має бути присутнім освітлення – найкраще слабкий, розсіяне світло. Немає нічого шкідливіше для зору, ніж дивитися на світиться в темряві екран.

Як правильно розташувати телевізор на кухні?

Розміщення всього оздоблення кухні, у тому числі і телевізора, має бути максимально компактним, не ускладнює пересувань.

– Телевізор у кухні повинен перебувати на безпечній відстані від мийки і плити, щоб уникнути попадання бризок води і жиру. Попадання усередину парів масла здатне вивести техніку з ладу.

– Один зі стандартних, украй небажаних варіантів – поставити прилад зверху на холодильник. Від створюваних вібрацій телевізор дуже скоро поламається, та й дивитися на тремтячі зображення не особливо приємно.

– Найбільш вдалий варіант – розташувати телевізор у спеціальній ніші в стіні. Але, на жаль, планування далеко не кожної кухні це дозволяє.

– Установка холодильника на СВЧ-піч вкрай небезпечна як для одного приладу, так і для другого.

– Якщо розміри стільниці кухонного столу дозволяють умістити телевізор без шкоди для обіднього простору – можна сміливо встановлювати туди. Тільки не слід забувати про рекомендованому відстані перегляду не менше півтора метрів від екрану.

– Непоганий варіант – повісити телевізор на кронштейн, що кріпиться до стіни. У цьому випадку необхідно дотримати техніку безпеки і вибирати найміцніші кріплення, плюс прилад повинен розташовуватися не над проходом і не занадто високо: перегляд із задертою головою дуже швидко втомить.


Як правильно розташувати телевізор у спальні?

До цих пір існує поширена думка, що телевізору не місце в кімнаті відпочинку і воно виправдане по ряду факторів: перегляд телевізора лежачи сприяє набору ваги, незручне положення тіла і подушки призводить до розтягування шийних хребців і, як наслідок, до головного болю, невдалий кут образа погіршує зір і т.д.

Проте всі ці фактори є наслідком невдалого розташування телевізора і з легкістю долаються дотриманням низки нескладних рекомендацій:

– Необхідно встановити телевізор таким чином, щоб у процесі перегляду голова стосовно тулуба не перебувала під прямим кутом. Для цього прилад повинен знаходитися високо над ліжком, найкраще під самою стелею. Тоді шия буде розслаблена і тіло не втомиться фізично.

– Для перегляду лежачи слід вибирати жорстку подушку, щоб верхньої частини спини і шиї було на що спертися. Якщо ви віддаєте перевагу спати на більш м’яких подушках – доцільно придбати обидві моделі і кожну використовувати по необхідності.

Поставтеся до питання про розташування телевізора відповідально і тоді якісний перегляд, відмінне самопочуття і безперебійна робота приладу гарантовані!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − 1 =