На початку навчального року найбільш пильну увагу варто приділити організації робочого місця школяра, особливо освітленню. Дуже багато залежить від настільної лампи: ефективність роботи, самопочуття малюка після її завершення і т.п. Грамотно підібрана і встановлена ​​лампа допоможе дитині досягти високих результатів під час виконання уроків. Пояснюється це тим, що при правильному освітленні не втомлюються очі, завдяки чому дитина не перевтомлюється.

Вибираємо колір і форму плафона

Велике практичне значення мають колір і форма плафона. Перевагу при виборі рекомендується віддати лампі з конусовидним плафоном. Подібний плафон володіє вузьким підставою і широкими краями, що забезпечує максимальне освітлення. Колір плафона не повинен бути яскравим, бо яскрава лампа весь час буде відволікати увагу дитини від навчального процесу. Найкраще, щоб плафон мав зелений колір. Зелені відтінків не будуть відволікати увагу і дозволять очним м’язам відпочити. Підходять також і пастельні спокійні тони. Велике значення має і матеріал, за допомогою якого виготовлений плафон. Добрими вважаються пластмасові плафони, проте у разі низької якості пластику вони можуть почати плавитися при довго включеної лампочці. Лампи рекомендується вибирати з досить товстого і твердого пластика. Нерідко для виготовлення плафонів використовують метал. Даний матеріал є дуже міцним і пожежобезпечним. Однак має недолік – він дуже нагрівається, через що дитина цілком може обпектися, якщо захоче поправити лампу.

Прозорий плафон вибирати не рекомендується. Потік світла він буде спрямовувати на стіл, не слепя при цьому очі дитини. У плафона повинен бути відбивач, щоб світло, що виходить від лампочки був злегка розсіяним.

Ніжка настільного світильника

Ніжка настільного світильника повинна бути гнучкою, ще вона обов’язково повинна володіти жорстким кріпленням. Жорстке кріплення виключає падіння світильника. Гнучка ніжка лампи дозволить висвітлити будь-яку частину столу без переміщення самого світильника.

Яку лампу використовувати

У настільній лампі школяра найкраще застосовувати звичайну лампочку розжарювання, що володіє білим матовим покриттям. Завдяки цьому в світильнику можна буде використовувати диммер (реостат), регулюючий потужність освітленості столу. З енергозберігаючими люмінесцентними лампочками ви не зможете використовувати диммери.

Як розташувати світильник

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − 7 =