У передсезонний період підйому захворюваності на гепатит А в таких колективах дітям з профілактичною метою вводять гамма-глобулін. Дітям дошкільного віку – 0,75 мл, школярам молодших класів – 1,5 мл, дітям старших класів і дорослим -до 3,0 мл з урахуванням маси тіла. Імуноглобулін-профілактика ГА забезпечує захист протягом 3-4 міс. Її не рекомендують проводити більше 4 разів у житті з інтервалом не менше одного року через потенційної небезпеки сенсибілізації організму ізоантігенамі людини і створення несприятливого імунологічного фону для розвитку імунокомплексних захворювань.

В даний час в якості засоби специфічної профілактики ГА запропоновані і практично застосовуються вакцини, які забезпечують створення імунітету тривалістю до 10 років. Застосування вакцини поширюється на осіб, які проживають в місцевостях з високим ризиком зараження гепатитом А, а також осіб, які належать до професій, які можуть бути найбільш небезпечними як джерела інфекції ГА (працівники водопроводів, громадського харчування, деякі групи медичних працівників та фармацевти). Більшість вакцин проти ГА-формолвакцина, адсорбовані на гідроокису алюмінію (створюють депо антигену). Вакцинують дітей з 3 років і дорослих. Вакцину ГЕП-А-ніВАК (Росія) вводять в дельтоподібний м’яз. Дорослим триразово по 0,5 мл з інтервалом 1 і 6 міс; дітям по 0,25 мл 2 рази з інтервалом 1 міс. Імунітет настає через 3-4 тижні, тривалість його досягає 10 років.

При гепатиті Е проводять такі ж профілактичні заходи, як при гепатиті А. Вакцина не розроблена.

Вакцина проти гепатиту С не розроблена. Стратегічним заходом профілактики парентеральних гепатитів є заготівля власної крові (аутокрови) та зберігання її в банках крові для можливого використання протягом життя при несприятливих ситуаціях (травма, хвороба тощо). Такої можливості в Росії поки немає.

Зміст теми "Діагностика та лікування вірусних гепатитів":

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − seventeen =