Все більше людей робить свій вибір на користь дерев’яних будинків. Це пояснюється тим, що дерево є природним матеріалом, який дозволяє людині відчувати себе легко і невимушено. Переваги дерев’яного будинку очевидні, адже порівняно з цегляними аналогами, дерево дозволяє «дихати», що вигідно позначається на самопочутті власника будинку. Тим не менше, представник сучасного суспільства звик оточувати себе різноманітними технічними приладами, які допомагають зробити життя простіше. Це і мікрохвильові печі, і посудомийні машини, і сучасні кавоварки з пароварками, і різні нагрівальні елементи. Саме тому проводка в дерев’яному будинку повинна забезпечувати роботу всіх приладів і бути максимально безпечною, тому як дерево є горючим матеріалом. Існують різні види проводок, використовуваних для прокладки в дерев’яних будинках. Основні види – це відкрита електропроводка в дерев’яному будинку, прихована і ретро проводка. Відкрита проводка в дерев’яному будинку являє собою найпростіший варіант. Монтаж виконується по поверхнях стін, стель і інших плоских елементів. Найбільш часто зустрічаються варіанти – це відкрита електропроводка з використанням кабель-каналу (різних колірних відтінків) або гофротруб (які використовуються в нежитлових приміщеннях: лазнях, підсобках). Проводка в дерев’яному будинку може бути виконана в стилі ретро, ​​який також є різновидом відкритої електричної проводки. Щоб відповісти на питання «як зробити проводку в дерев’яному будинку» необхідно грамотно скласти схему, незалежно від того, який спосіб проводки виберіть саме ви. Зовнішня проводка в дерев’яному будинку – це один з поширених і найбільш зручних способів проводки, застосовуваних у електромонтажних роботах. Розглянемо кілька найбільш поширених способів, адже електропроводка в дерев’яному будинку своїми руками – це те, з чим доведеться зіткнутися кожному будівельнику дерев’яного об’єкта.

Ретро проводка в дерев’яному будинку

Якщо у вас вже готова схема електропроводки в дерев’яному будинку, чому б не використати стиль ретро? Ретро проводка в дерев’яному будинку дозволить додати особливу вінтажність внутрішньому стилю кімнати або приміщення. Так звані ролики-ізолятори розташовуються в певній послідовності, так, щоб дотримуватися техніки безпеки. Цей стиль давно придбав свою популярність, ще наші бабусі активно користувалися «проводкою під старовину». Прокладка проводки в дерев’яному будинку з використанням стилю ретро, ​​припускає використання одножильних скручених проводів. Варто відзначити, що ретро проводка в дерев’яному будинку сьогодні відрізняється від того способу, який використовувався на початку двадцятого століття. Раніше, кріплення здійснювалося на порцелянових роликах, з використанням скручених одножильних проводів без використання відгалужувальних коробок, що не відповідало правилам пожежної безпеки. Тепер, щоб відповісти на питання «як провести проводку в дерев’яному будинку» в тому числі, в стилі ретро, ​​достатньо звернутися до численних схемами, представленим на просторах інтернету.

Прихована проводка в дерев’яному будинку являє собою підвищену пожежонебезпечність, тому необхідно ознайомитися з правилами, перш ніж приступати до відповіді на питання «як прокласти проводку в дерев’яному будинку». На першому етапі необхідно здійснити монтаж контуру захисного заземлення, висвердлити гнізда, підключити електрощитове обладнання, на другому етапі, він же завершальний, можна здійснювати монтаж розеток і вимикачів, а так само займатися розташуванням люстр, бра та інших світлових елементів. Потрібно відзначити, що прихована електропроводка в дерев’яному будинку є одним з дорогих способів. Це пояснюється труднощами зосередження всіх елементів в одному місці і великим ризиком виникнення пожежонебезпечної ситуації у разі неправильного монтажу. Чи варто говорити, що така схема електропроводки в дерев’яному будинку буде виглядати набагато естетичніше, ніж відкрита схема. Зовнішній вигляд приміщення не обтяжується зайвою кількістю проводів, навпаки, ви самі зможете задати стиль приміщенню, розмістивши виходи в потрібному місці. Кілька порад, які припускає прихована проводка в дерев’яному будинку: використовувані матеріали повинні бути сертифіковані, розпаєчних коробки доступні для проникнення, всі проходи кабелів мають міститися в металевих гільзах.

Проводка в дерев’яному будинку своїми руками

Що передбачає проводка в дерев’яному будинку своїми руками? Як правильно провести електропроводку в дерев’яному будинку? Відповісти на ці питання може не тільки професіонал, який займається питаннями електропроводки досить тривалий час, але і фахівець-любитель, посвітив чимала кількість годин практиці і теоретичним питанням. Основне, що потрібно пам’ятати в процесі виконання робіт – це безпека. Так як ми маємо справу з електрикою, необхідно скласти правильну схему на тему як правильно зробити електропроводку в дерев’яному будинку. У цій схемі повинні бути відображені такі елементи: електрична розетка, вимикач, електричний лічильник, проводи, запобіжники, монтажна та настановна коробки, а так само УЗО (пристрій захисного відключення). Ел. проводка в дерев’яному будинку повинна включати такий важливий елемент, як реле. Реле дозволяє відключати електрику в разі різких перепадів напруги, тим самим забезпечуючи безпеку проживаючих і справне функціонування електроприладів. Проводка в дерев’яному будинку своїми руками припускає використання таких витратних матеріалів, як клемники, ізоляційна стрічка, монтажні інструменти (пасатижі, викрутки, індикатори), бирки, гумові рукавички. Таким чином, електрична проводка в дерев’яному будинку не складе для вас праці, якщо заздалегідь підготуватися до всіх нюансів виконання робіт. Планування виходів і розеток в дерев’яному будинку має здійснюватися якомога точніші, оскільки усувати сліди в такій конструкції набагато складніше, ніж у випадку з цегляним аналогом!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × two =