Надувні меблі завойовує все більшу популярність, і це не дивно. Вона зручна в експлуатації, у разі потреби легко забирається і транспортується, а при зберіганні займає зовсім небагато місця. Особливою популярністю користуються, звичайно, надувні матраци та ліжка – адже вони нічим не поступаються своїм класичним побратимам, а багато в чому навіть перевершують їх.

Компактні і удобниенадувние матраци та ліжка можна використовувати як на дачі або в поході, так і в якості додаткового або навіть основного спального місця в квартирі.

До найбільш відчутним недоліків надувних ліжок і матраців відноситься виникає періодично необхідність їх ремонту. Однак ремонт надувних матраців, як правило, досить простий і може бути проведений в домашніх умовах. Отже, що робити, якщо надувний матрац став здуватися?

Ремонт надувних матраців починають, зрозуміло, з пошуку пошкодженого місця. Перш за все, слід перевірити шви – надувні матраци найчастіше рвуться на стиках між внутрішніми ребрами і горизонтальною поверхнею, а також по краях узголів’я. Причиною цього може бути надмірний надувши матраца. Недарма інструкції з експлуатації надувних матраців радять у жодному разі не надувати матрац до упору.

Якщо шви в порядку, значить, причина пошкодження, швидше за все, полягає в наявності проколів або порізів і потрібно встановити місце ушкодження. Добре, якщо знайти прокол або поріз вдається відразу. У таких випадках ремонт надувних матраців не представляє особливих складнощів – потрібно лише накласти на прокол або поріз латку. Як правило, в комплект поставки надувних матраців входить ремонтний набір, що містить спеціальний еластичний клей для гуми і шматочки прогумованого матеріалу для латочок, а також інструкцію по ремонту, дотримуючись якої, практично кожен може здійснити ремонт надувних матраців своїми руками.

Проте буває, що поріз або прокол при візуальному огляді знайти не вдається, а матрац все-таки здувається. Зневірятися не варто, існує кілька перевірених способів виявлення навіть найдрібніших проколів і тріщин.

Найпростіший і надійний спосіб – повністю занурити матрац в воду і по виходять з нього бульбашок повітря визначити місце проколу. Однак в умовах міської квартири цей спосіб навряд чи можна вважати прийнятним. Намагатися замочити матрац у ванній не слід, оскільки місця там все одно не вистачить, а замочувати матрац по частинах безглуздо. У цьому випадку можна скористатися іншим, не менш популярним способом – збити мильну піну і нанести її на підозрілі ділянки матраца. У місцях проколів піна почне пузиритися.

Якщо і таким чином встановити місце проколу не вдалося, доведеться скористатися більш трудомістким способом. Слід випустити повітря з матраца і залити всередину 3-5 літрів води з додаванням миючої рідини, що містить поверхнево-активні речовини (їх містять практично всі засоби для миття посуду, шампуні та рідке мило). Потім матрац слід повністю надути і почати повертати на всі боки. У місцях проколу вода буде виходити з матраца з легким свистом.

Якщо і цей спосіб не допоміг, варто звернути увагу на отвір клапана. Іноді клапан надувного матраца недостатньо щільно пригнаний і пропускає повітря. У таких випадках ремонт надувних матраців зводиться до ремонту клапана. Щоб встановити, пропускає чи повітря клапан, слід при накачаному матраці залити в клапан піну для гоління. Якщо навколо клапана виступить піна, значить, клапан підігнаний недостатньо щільно і пропускає повітря. Щоб усунути цей дефект, необхідно зняти клапан і витягнути гумову прокладку. Торець клапана слід відшліфувати найдрібнішої (нульовий) шкіркою і змастити тонким шаром силіконової змазки.

Як бачимо, ремонт надувних матраців своїми руками труднощів не представляє. Подібним чином можна відремонтувати будь-яку надувну меблі, а також надувні басейни. човни і так далі.

Втім, якщо вам так і не вдалося встановити місце пошкодження або ви не впевнені у своїх силах, завжди можна звернутися до професіоналів. Багато фірми, що продають надувну меблі, роблять також послуги з ремонту. Ремонт надувних ліжок і матраців є однією з найбільш затребуваних послуг. Такі фірми розташовують спеціальним обладнанням, що дозволяє діагностувати пошкодження і здійснити ремонт надувних матросів і ліжок в самі короткі терміни. Багато фірм пропонують також ремонт надувних ліжок на дому, що дуже зручно.

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 + two =