Час обстеження: 1-2 хвилини.

Підготовка:  не вимагається.

Протипоказання : Вагітність (у разі якщо процедура пов’язана з меншим ризиком, ніж захворювання, лікар може призначити дослідження і вагітній жінці).

Висновок:  через 20-30 хв.

Вартість дослідження: від 1300 руб.

Рентген пазух носа — це дослідження, що дозволяє з високою точністю діагностувати захворювання придаткових пазух і травми лицьового скелета. Дана процедура проводиться в амбулаторних умовах, при цьому ніякої спеціальної підготовки і подальшого перебування в медичному закладі не потрібно.

При проведенні рентгена носа аналізуються кісткові структури, прилеглі м’які тканини, а також носові пазухи. Рентген придаткових пазух носа — єдиний по-справжньому інформативний метод, що дає вичерпне уявлення про вроджених або набутих вадах розвитку і функціонування носа і навколоносових пазух, а також викривленнях носової перегородки.

Переваги рентгена носових пазух в “СМ-Клініка”

Проведення будь-яких рентгенологічних досліджень (у тому числі рентгена придаткових пазух носа) припускає надзвичайно уважне і відповідальне ставлення, так само як і застосування найдосконалішого устаткування. Фахівці “СМ-Клініка” мають високу кваліфікацію і багатим досвідом роботи, що забезпечує безпеку і ефективність усіх медичних процедур. Рентгенографія пазух носа виконується на сучасних апаратах, що надають лікарям максимально повні відомості для постановки правильного діагнозу. Після проведення даної процедури ви отримаєте висновок фахівця-рентгенолога в мінімальні терміни, що дозволить відразу ж звернутися до отоларинголога для постановки або уточнення діагнозу.

Щоб зробити рентген пазух носа, достатньо лише зателефонувати за вказаними номерами і записатися на процедуру в будь-який час, зручний для вас.

Навіщо робити рентген придаткових пазух носа

Рентген пазух носа дозволяє виявити захворювання, які досить часто зустрічаються в нашому кліматі:

  • пансинусит;
  • гайморит;
  • фронтит.

Несвоєчасне лікування цих та інших недуг загрожує серйозними негативними наслідками, що зачіпають область головного мозку (наприклад, при фронтите ускладненнями можуть стати остеомієліт або менінгіт). Тому рентгенографію придаткових пазух носа ні в якому разі не можна відкладати.

Рентген носових пазух показує лобові, а також верхньощелепні пазухи, гратчастий лабіринт, відображає особливості лицьового скелета і дає уявлення про стан стінок очниць. На знімку, як правило, чітко видно ознаки набряку слизової, а також скупчення рідини в носових порожнинах. Все це дозволяє отоларинголога визначити серйозність ситуації і оцінити, наскільки порушені пазухи.

Патології, які виявляються при рентгенографії носових пазух

Існує цілий перелік порушень, виявити які дозволяє рентген носа:

  • Захворювання, пов’язані із запальними процесами (гайморит, синусит, пансинусит).
  • Новоутворення в пазухах, кісти.
  • Травми кісток лицьового черепа і носа.
  • Сторонні тіла (особливо це стосується дітей, адже вони нерідко заштовхують глибоко в ніс сторонні предмети, непомітні при зовнішньому огляді).

Показання до рентгенографії придаткових пазух носа

Призначення на рентгенографію пазух носа при необхідності вам випише лікар. Однак є ряд симптомів, які можуть вас насторожити і стати приводом для звернення до профільного фахівця:

1. Головні болі різної інтенсивності. Особливу небезпеку становлять сильні головні болі в лобовій частині (якщо біль посилюється при нахилі вперед, це може свідчити про гайморит).

2. Закладеність носа.

3. Болі в носі після перенесеного грипу або ГРВІ.

4. Посилене сльозотеча, світлобоязнь.

5. Набряк м’яких тканин, почервоніння в навколоносовій області.

6. Погане загальне самопочуття, температура, стомлюваність, слабкість.

7. Коли вражена одна пазуха, можуть спостерігатися сильні виділення без запаху з однієї ніздрі.


8. Кровотеча з ніздрів.

9. Порушення дихання.

Рентген придаткових пазух носа лікар призначає не тільки для постановки діагнозу, але і для перевірки успішності проведеного лікування. Також рентген носа може стати необхідним етапом підготовки до оперативного втручання.

Протипоказання до рентгену пазух носа

Рентген носових пазух спеціальних протипоказань не має, виключення — вагітність.

Підготовка до рентгенографії пазух носа

Рентген носа не вимагає ніяких підготовчих дій.

Як проводиться рентген носа

Рентгенографія придаткових пазух носа займає всього кілька хвилин і не викликає ніяких неприємних відчуттів у пацієнта. Як правило, дослідження проводять в положенні стоячи або лежачи. Протягом 15 хвилин ви отримуєте готовий знімок, з яких можете звернутися до отоларинголога, хірурга або терапевта.

Результати обстеження

Після проведення рентгена пазух носа кожному пацієнту видається на руки висновок. Лікар, який проводить процедуру, підкаже, до якого саме вузького спеціаліста вам слід звернутися.

Запис на рентген пазух носа

Детальну інформацію про ціни на рентген пазух носа і проведенні обстеження ви можете отримати за телефоном +7 (495) 777-48-49.

Запис на рентген пазух носа

Якщо ви хочете отримати більше інформації про платний рентгені пазух носа на базі “СМ-Клініка”, телефонуйте: +7 (495) 777-48-49. Наші менеджери професійно і вичерпно дадуть відповідь на всі ваші запитання з приводу даного обстеження, а також запропонують вам записатися на проведення рентгена пазух носа в будь-який зручний для вас час.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − three =