Захворювання

Кардіограма серця розшифровка — це особливий розділ кардіології. Серед величезного розмаїття інструментальних методів дослідження, безсумнівно, провідне місце належить електрокардіографії. Кардіограма серця розшифровка — це метод оцінки біоелектричної активності серцевого м’яза. Він дозволяє діагностувати порушення ритму і провідності, гіпертрофію шлуночків і передсердь, ішемічну хворобу і багато інших захворювань. Кардіограма серця розшифровка включає вимірювання довжини, амплітуди зубців, величину сегментів, наявність патологічних змін в нормальномкардіографіческом малюнку.

Кардіограма серця розшифровка починається з вивчення нормальної ЕКГ. Коли знаєш, як виглядає норма, неважко здогадатися в якому саме відділі серцевого м’яза відбулися патологічні зміни. Будь-яка кардіограма складається з сегментів, інтервалів і зубців. Все це відображає складний процес передачі по серцю хвилі збудження.

Головні складові ЕКГ:

 1. зубці: Р, Q, R, S, Т;
 2. шість основних відведень: I, II, III, AVL, AVR і AVF;
 3. шостій грудних: V1, V2, V3, V4, V5, V6.

Вимірювання висоти зубців, їх амплітуди проводять звичайною лінійкою. Важливо пам’ятати, що всі вимірювання починаються з ізолінії, тобто горизонтальної прямої риси. Позитивні зубці розташовуються вище ізолінії, негативні нижче. Тривалість інтервалів і сегментів розраховується за формулою: відстань між кінцями відрізка ділимо на швидкість стрічки (вона вказується автоматично).

Слід знати, що форма і величина зубців різні у всіх відведення. Їх зовнішній вигляд залежить від поширення електричної хвилі по електродів.

Показує процес деполяризації міокарда передсердь. У нормі він позитивний Вi, II, AVF, V2-V6 відведеннях. Від’ємний в AVR. Тривалість зубця не більше 0,1с. Його висота 1,5-2,5 мм.

Інтервал PQ

Показує процес поширення електричної хвилі по передсердям до атріовентрикулярному вузлу і його розгалуженням. Вимірюється від початку пологого зубця Р і до початку найбільшого гострокінцевого комплексу QRS. Його тривалість коливається 0,12-0,2с і залежить від ЧСС здорової людини. Відповідно, чим частіше б’ється серце, тим коротше інтервал.

Відображає початковий момент порушення міжшлуночкової перегородки. Вся хитрість даного зубця в тому, що в нормі він може становити лише ¼ від зубця R і тривати менш 0,3с, в іншому випадку Q — найяскравіший показник важкого некротичного зміни в міокарді. Винятком є ​​лише відведення AVR, де зубець глибокий і довгий.

Показує процес поширення електричної хвилі по міокарду шлуночків, переважно вліво. Він реєструється у всіх відведеннях, може бути відсутнім лише в AVR і V1. Велике значення має його поступове зростання у відведеннях V1-V4 і зменшення в V5-V6. Неправильна поведінка зубця в даних отведеніяхявляется ознакою гіпертрофії міокарда лівого (V4-V6) і правого (V1-V2). Інтервал не повинен перевищувати 0,03с.

Відображає поширення збудження в базальних шарах шлуночків. У здорової людини висота зубця не перевищує 20 мм. Він поступово зменшується від V1 до V6. У V2-V4 S приблизно дорівнює R.

Сегмент ST

Частина ізолінії від кінця S зубця до початку Т. На даному етапі шлуночки максимально збуджені. У нормі сегмент ST повинен лежати на ізолінії або зміщуватися максимум на 0,5мм. Зміна положення, депресія або елеваціясегмента свідчать про ішемічних процесах в міокарді.

Показує процес швидкої реполяризації міокарда. Зубець Т у здорової людини позитивний Вi, II, AVF, V2-V6 відведеннях. Негативний в AVR. Амплітуда не перевищує 6 мм, а тривалість варіює від 0,16 до 0,24 с. Він так само вкрай інформативний в діагностиці ішемічних порушень серцевого м’яза.

Кардіограма серця розшифровка її — заняття непросте і трудомістка, важливо пам’ятати багато нюансів і враховувати їх при описі. Саме тому дану науку передали в руки фахівців-електрокардіологи.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • УЗД серця і судин, як роблять ЕХО серця, показання до УЗД

  Ультразвукове дослідження (УЗД) серця (ехокардіографія) і судин нетравматичность дослідження за допомогою ультразвукових хвиль. Ехокардіографія дозволяє отримати зображення серця, його чотирьох…

 • Цукор небезпечніше для серця, ніж сіль

  Вчені вже давно відносять цукор до найбільш шкідливих продуктів і всіляко рекомендують обмежити його споживання. Одне з недавніх досліджень дозволило встановити, що цукор в підвищених кількостях…

 • Де зробити УЗД серця в Москві за оптимальною ціною

  Зробити УЗД серця в нашій клініці в Москві можна за прийнятною ціною, як за показаннями, так і в профілактичних цілях. Ми проводимо обстеження дорослим і дітям, а також жінкам при вагітності. Ми…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − 5 =