Конструкція японських штор

У процесі виготовлення японських штор обов’язкове застосування вузьких полотен, ширина яких дорівнює 60 сантиметрам. Збереження такої ширини полотен необхідно для їх використання на карнизі, изготавливаемом спеціально для японських штор.

Зазвичай в карнизі знаходяться бігунки, що мають від трьох до п’яти струн, що дозволяють здійснювати рух полотен незалежно один від одного або одночасно.

Рух полотен здійснюється за допомогою своєрідного з’єднувача, а для рівномірного руху полотен використовують металеве обтяження, ушите в нижній край полотен. Верхній край японських штор кріпиться на стрічку "велкро" (липучку).

В цілому виріб виглядає гранично лаконічно, так як при пошитті штор не застосовуються збірки по верхньому краю, відсутні аксесуари та підхоплення для штор.

Розрахунок витрати тканини для японських штор

Для того щоб зшити японські штори, нам, як і для пошиття інших штор, слід знати ширину і висоту вікна (т. Е. Від карниза і до бажаної довжини), а також кількість деталей штори. Тут варто уточнити – слід з самого початку визначитися – чи будуть японські штори закривати все вікно або лише його частину, якої довжини будуть штори, яка кількість деталей буде передбачено.

Наприклад, зробимо розрахунок тканини на вікно шириною 3 м і висотою 3,5 м. Вікно буде закрите шторами повністю, кожна деталь буде встик.

Ширина. Як вже було сказано вище – ширина полотнища однієї деталі штори становить 60 см. 3 метра ділимо на 60 см і отримуємо 5 деталей. Т. е. Японська штора у нас буде складатися з 5 деталей шириною 60 см. Додаємо припуски на підшивку – отримуємо близько 63-65 см.

Довжина. Тепер перейдемо до довжини – тут все просто. Довжина деталі дорівнює міркою від карниза до підлоги плюс припуски на шви. Висота вікна – 2, 5 м. + 10 см на підшитий – 2,6 м. Разом – 2,6 помножити на 5 – отримуємо 13 м.

Однак ми знаємо, що ширина тканини зазвичай у продажу буває шириною 140 см, тому при розкрої можна вмістити по ширині 2 полотнища, а значить, 13 м сміливо ділимо на 2 і отримуємо підсумкову цифру 6,5 м.

Т. е. Для пошиття японських штор нам треба набрати 6,5 м тканини при ширині 140 см.

Розкрій і пошиття японських штор

Розкроюючи полотна тканини шириною 60 сантиметрів, не варто забувати про припуски на обробку та усадку тканини. А для цього, перед розкриємо, тканину слід пропрасувати праскою або випрати в теплій воді і пропрасувати через м’яку бавовняну тканину.

Після закінчення розкрою слід обробити бічні зрізи штор швом вподгібку із закритим зрізом. Шви треба ретельно випрасувати.

Низ полотна обробляється кулісою, при цьому бічний припуск залишається НЕ застроченную.

Потім штори необхідно випрасувати для того, щоб почати осноровка верхнього краю полотна. Верх штори підшивається. Потім настрачіваем липучка на виворіт верхнього припуску.


У нижню кулиску вставляється утяжелитель.

Японські штори, які легко можна зшити в домашніх умовах, готові! Вішаємо штори і насолоджуємося видом стильною кімнати в японському стилі.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

  • Самошвейка – сайт для любителів шиття і рукоділля

    Наша кухня – місце найбільш відвідуване і людне. Саме тому до вибору деталей, оформлення та дизайну цієї кімнати треба підходити з особливою ретельністю. Дизайн штор має чи не першорядне значення…

  • Як вибрати штори для спальні ідеї, поради і 40 фото

    Інтер’єр спальної кімнати дуже впливає на психоемоційний стан людини, адже саме в спальні люди розслабляються і відпочивають, відновлюють здоров’я і набираються сил. Інтер’єр спальні включає бага…

  • Як правильно вішати карнизи для штор

    Іноді трапляються такі ситуації, що ви підібрали красиві штори і підходящі до них карниз, але і при його монтажі замість очікуваної краси побачили що він висить нерівно і тим самим псувати всю, з…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five + twelve =