2. Захисно-пусковий реле

3. Терморегулятор

7. Конденсатор

8. Капіляр

9. Вмикач лампи

Ну ось, я думаю вам така схема знайома, коли нас змушували малювати вчителя 🙂 Ця схема звичайно холодильника старого зразка без системи "No Frost" (само-розморожування)

Ну що ж, почнемо.

Буває ж таке, що холодильник просто напросто не включається? Звичайно буває. Для цього потрібно буде зробити наступні, як би перевірки:

по перше: перевірити чи горить лампочка в середині камери, це адже просто, так? Скажу вам чесно, найпростіша проблема, яку можна вирішувати без допомоги ремонтної служби. Це проблема може пов’язана бути з кабелем, виделкою або розеткою, яку можна поміняти самим.

по-друге: якщо лампочка все таки загоряється, насамперед треба перевірити терморегулятор (на схемі це №3) потім знаходимо два дроти підходящих до терморегулятора, знімаємо з клем і з’єднуємо між собою. Якщо холодильник після цього запрацює – міняємо терморегулятор і ремонт закінчений. Все просто:)

по-третє: Якщо дай Бог все добре з терморегулятором, то просто перевірте кнопку з розморожування.

ну і наостанок . якщо все таки нічого не працює, то швидше за все окислення проводів. Для цього варто лише тільки очистити дроти і все.

Буває таке, що начебто все, працює і ми налагоджуємо продукти і радісно залишаємо це все справа, а після приходимо, і бачимо, що він не морозить? Буває.

Тут вже серйозніше.

по перше: це може бути скоріше всього витік фреону: визначається дуже легко – якщо компресор працює і кількість фреону в нормі, конденсатор повинен нагріватися, поторкайте його рукою (обережно, він може нагріватися до 70 градусів), якщо після тривалої роботи двигуна він залишається холодним, значить має місце розгерметизація системи. Тут звичайно без допомоги ремонтних служб не обійтися, так що натискаємо кнопку Викл. і беремо телефон.

по-друге: порушення регулювання терморегулятора. Це досить просто. Краще зняти його і віддати на регулювання, навіть не викликаючи ремонтних служб.

ну і в третіх . це може бути зниження продуктивності мотор-компресора. Це важко диагностируемая несправність, викликаємо майстра. (

Але ще є проблема! Працює, морозить. але слабо 🙁

по перше: як я писав вище це може бути порушення регулювання терморегулятора. Прилад можна тимчасово замінити на завідомо справний, якщо холодильник запрацює в нормальному режимі – віддати несправний терморегулятор на регулювання.

по-друге: буває таке, що не закрили дверцята і тому холодильник не зробив ф-ю Вкл, а просто чекав. Ну це вже не поломка, а просто неуважність. Але є ще проблеми з магнітами, котрі не герметично закривають дверцята. Уважно огляньте ущільнювач, дефектний – замініть.


наостанок: зниження продуктивності мотор-компресора. Це важко диагностируемая несправність, викликаємо майстра

Ну а якщо так. Все працює, але не влаштовує як він морозить, ну в цьому випадку вже сильно.

по перше: якщо холодильник час від часу відключається, але температура в ньому занадто низька – трохи поверніть ручку терморегулятора проти годинникової стрілки.

по-друге: забута в натиснутому положенні кнопка швидкої заморозки – вимкніть її.

Ну все ж мої рекомендації, якщо ви не особливо спец в побутової техніки, не слід намагатися самостійно відремонтувати холодильник: він, на відміну від телевізора або пилососа, працює з фреоном (або іншим холодоагентом), а в разі поломки це може мати негативні наслідки для вас та оточуючих вас людей.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

10 − 8 =