Реле тиску використовується для автоматизації роботи водопровідних систем і забезпечує управління включенням і вимиканням насоса (або насосної станції). Для цього реле необхідно підключити до системи водопостачання, до електромережі і насосу. У цій статті мова буде розглянуто найпростіший приклад підключення реле в системі зі свердловинним насосом і гідроакумулятором.

Спочатку реле підключають до водопровідної системи, потім до насоса і електромережі.

При розрахунках систем водопостачання визначається тиск води (напір), яке повинен забезпечувати гідроакумулятор, тому вимірювальні і керуючі прилади – манометри і реле – підключають в безпосередній близькості від гідроакумулятора. У переважній більшості випадків – прямо на вихідний патрубок гідроакумулятора. Для цього є спеціальні штуцери з п’ятьма виходами.

Штуцер для підключення реле тиску і манометра до трубопроводу та гідроакумулятори

Два виходи служать для підключення водопровідних труб (один кінець у бік споживачів води, інший – до насоса), один вихід підключається до гідроаккмулятору, і два маленьких виходу використовуються для підключення манометра і реле тиску.

Для підключення до водопроводу реле тиску води має отвір (звичайно діаметром &# 188; дюйма) з різьбленням, так що реле потрібно накручувати на штуцер, тому потрібно передбачити, щоб у місці його встановлення було достатньо простору. Так само потрібно забезпечити герметичність цього з’єднання, наприклад, використовуючи стрічку ФУМ.

Так само у реле є два отвори для підведення електрокабелів – один кабель йде до насоса, інший до розетки. Далі потрібно зняти кришку корпусу і підключити дроти до клем реле.

Перед тим, як братися за підключення реле до електромережі, звичайно ж, всі кабелі треба відключити від розетки. Потрібно продёрнуть кабель живлення (який йде від реле до розетки) в одне вхідний отвір в корпусі, розділити на жили (один провід – фаза, другий – нейтраль, третій -якщо є, заземлення), очистити від ізоляції і підключити до клем. Аналогічно треба підключити контакти і для насоса.

Схема підключення реле тиску до електричної мережі

Після підключення до електромережі і насосу, можна приступати до налаштування реле тиску і тестуванню його роботи. Для контролю поточного тиску використовується манометр, який підключається до окремого виходу штуцера. Так само бувають реле тиску, які мають свій власний вбудований манометр.

Реле з вбудованим манометром

Все разом – реле тиску, манометр, гідроакумулятор і підключення до водопроводу – в зборі буде виглядати приблизно так:

Зібрана система водопостачання

Коли всі компоненти встановлені, можна приступати до тестування системи та налаштування реле тиску. яке полягає в установці потрібних порогів включення і виключення.

До цієї статті є добірка відео (кількість відеороликів: 2)

Реле тиску води – це пристрій автоматизації системи водопостачання, яке забезпечує автоматичне включення насоса при падінні тиску і вимикання – при досягненні потрібного тиску.


Щоб задати необхідні пороги включення і виключення реле тиску, потрібно його відрегулювати. В якості регуляторів використовуються дві гайки, які і задають ці налаштування.

У цій статті буде розглянута типова схема підключення гідроакумулятора до заглибних насосів і системі водопостачання приватного заміського будинку. Як джерело води може бути свердловина або колодязь, гідроакумулятор використовується, щоб забезпечити прийнятний режим включення / вимикання насоса.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × three =