Влітку, в саму спеку, город необхідно поливати щодня. Але є проблема, яка турбує лише що освоїлася на своїй ділянці дачника – звідки брати воду. Адже тягати воду відрами зі ставка для поливу дачних грядок – не найкраща ідея. Є єдиний варіант – це організувати власне джерело, це може бути колодязь або свердловина. Але що краще свердловина або колодязь на дачній ділянці?

Якщо задати запитання спеціалісту – буровики, то, звичайно ж, його відповідь буде однозначно – свердловина, а копач криниць, у свою чергу, буде переконувати в тому, що немає нічого кращого, ніж колодязь. Правильно визначитися, що краще на дачі колодязь або свердловина, нам допоможе гідрогеологія, з який ми зараз і ознайомимося.

Підземна вода, яка залягає в товщі землі, складається з трьох шарів, а саме з верховодних, грунтового і артезіанського. Найближче до поверхні знаходиться верховодний шар. Як правило, він заповнюється тільки навесні, в сезон танення снігів, влітку він виснажується, а восени і взимку зовсім відсутній. Така вода непридатна для вживання всередину, на її запаси повністю впливає кількість опадів, що випали в даному районі. При будівництві колодязів та свердловин верховодка ізолюється.

Якщо грунтові води, тобто другий шар, буде знаходитися близько до поверхні землі, приблизно в 5-8 метрах, то тут без будь-яких сумнівів треба копати колодязь. Для будівництва колодязя необхідно заздалегідь завезти всі необхідні матеріали: деревину або бетонні кільця і ​​камінь. Організувати колодязь, завдяки якому у вас на дачі буде постійне джерело чистої води, придатний для пиття і поливу, можна самостійно.

У випадку, якщо у вас на ділянці грунтові води розташовані дуже глибоко або зовсім не протікають, то тут може допомогти тільки свердловина. Простому дачникові складно організувати її будівництво, адже в список витрат будуть включені придбання насоса з автоматикою або без неї, використання бурової установки, а так само купівля обсадних труб і фільтрів.

За великим рахунком, дуже важко однозначно визначити, який із варіантів краще. На вибір того, що будувати, впливають конкретні умови. Перевага колодязя – це його доступність і простий варіант водопостачання на ділянці. Він також як і свердловина може бути оснащений насосом. Свердловина, у свою чергу, є більш технологічною по влаштуванню. Однак воду для поливу ви все одно будете качати з них насосом, тому буде потрібно електрику, а значить цей фактор – не визначальний. Від розкрадання насоса колодязь, як і свердловину доведеться постійно закривати. Значить і тут вони на рівних. Тому вам у кожному разі краще подбати про те, щоб в наявності завжди була чиста вода, адже сира вода сповнена інфекцій та шкідлива для здоров’я. Щоб визначитися, потрібно підрахувати – що дешевше колодязь або свердловина. Для цього доведеться почитати оголошення в газетах, перебрати в пам’яті знайомих, хто «займається водою», поспілкуватися, все записати, порівняти розцінки, а, тоді вже сміливо вирішувати, що краще зробити на дачі свердловину або колодязь конкретно у вашому випадку.

Олександр, www.kak-sdelat.su

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + five =