Будівельні ринки пропонують безліч різноманітних матеріалів, придатних для зведення всіляких споруд. Відразу відзначимо, що універсальних матеріалів, які можна було б використовувати абсолютно скрізь поки не існує. Є такі, які поєднують масу корисних якостей. Наприклад, газобетон в один і той же час володіє низькою питомою вагою і високою міцністю. Крім того, він легкий в обробці і коштує недорого.

Структуру газобетонних блоків становить пористий бетон. Наявність пір робить блоки відмінними тепло- і звуко- ізоляторами. З тієї ж причини блоки мають невелику щільність і відносно невелику вагу. Перераховані якості вивели газобетонні блоки на перші місця серед будматеріалів, вживаних в житловому будівництві.

Ніздрюватий бетон виготовляють на заводах. Велика кількість якісного будівельного матеріалу можна отримати тільки в промислових умовах, дотримуючись технологію виробництва.

Склад газобетонного блоку:

  • кварцевий пісок;
  • вода;
  • газообразующие добавки. Ними, як правило, виступають паста або пудра з алюмінію;
  • речовини сполучні. Зазвичай це цемент, гіпс і вапно.

Всі складові зважують, отримують необхідні пропорції, і ретельно перемішують. Суміш заливають у великі форми. У формах відбуваються хімічні реакції, що призводять до рівномірного всеоб’ёмному вспениванию бетонної маси.

По закінченні реакції спінювання і застигання суміші готові великі бетонні плити витягують з форм і нарізають в розміри будівельних блоків. На цьому обробка не закінчується.

У процесі наступної операції блоки гартують. Загартування може здійснюватися двома методами. По-перше, в автоклавних печах, де на них впливає пара під великим тиском. А по-друге, в електричних печах при високих температурах.

Від способу виготовлення і наявності різних добавок залежить номенклатура одержуваного матеріалу. Так, щільність газобетону може бути і невеликий – від двохсот кг на метр в кубі, і вельми значною – до тисячі двохсот кг на кубометр.

У блоків з низькою щільністю міцність не велика, зате вони відмінно зберігають тепло. За цей якість блоки використовують при заповненні міжстінових пустот у висотних будівлях.

З блоків середньої щільності зводять несучі стіни будинків малої поверховості. З блоків з максимальної щільністю можна побудувати що завгодно, так як вони володіють відмінною міцністю, витримуючи величезний тиск: аж до двохсот кг на квадратний сантиметр площі.

Чим відрізняється газобетон від інших блоків:

  • не виділяє шкідливих речовин;
  • не шкідливий для людського здоров’я;
  • має низьку природною радіоактивністю у порівнянні зі звичайним залізобетоном і цеглою.

Відео будівництво будинку з газобетонних блоків

Не дивно, що попит на настільки привабливий матеріал постійно зростає.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen + 7 =