Голку – так називається ескімоська хатина, побудована зі снігу. Це купол у людський зріст, що складається зі снігових блоків і забезпечений низько пропиленом «дверима». Голку, мабуть, можна порівняти з копицею сіна, пристосованої під ночівлю. Усередині голку теж романтично, затишно і тепло. Щоб зігріти повітря всередині, не витрачаючи власне тепло даремно, достатньо однієї маленької свічки. Ескімоси вміють робити зі снігу цілі села, використовуючи одні голку як житло, інші – як підсобні приміщення. Відомо, що навичкам будівництва голку були навчені фінські снайпери і гірські єгері німецького вермахту. Обороняючи висоти, вони легко робили мороз своїм союзником.

Спати в голку набагато тепліше і безпечніше, ніж в наметі. Сніжне житло може вберегти подорожнього від будь-якої негоди, витримає і завірюху, і сніговий буран. На зимовій риболовлі можна влаштувати таку хижку прямо на льоду річки, над ямою, де зимує сама товста і жирна риба. Якщо посеред зими зробити голку в лісі, вона простоїть до кінця березня.

Будують голку таким чином: спочатку підбирають рівну площадку з щільним і глибоким снігом. Потім окреслюють коло, по якому буде укладатися перший шар сніжних цегл. Діаметр голку на одну людину дорівнює приблизно 2,5 м. Різати блоки найкраще довжиною 50-60 см, шириною 40-50 см, товщиною 10 см. Вага однієї брили – від 20 до 40 кг, і, щоб витягти блок, його підрізають з двох сторін приблизно по 10 см і, підвівши лопату чи ніж під основу, розгойдують. При відсутності лопати або ножа можна використовувати металеву пряжку від поясного ременя. Це, звичайно, ускладнить роботу і потребують багато додаткового часу, але все ж дасть можливість побудувати якесь примітивне притулок.

Щілини між укладеними брилами затирають снігом. При укладанні рядів кожний наступний ряд укладається з невеликим нахилом, щоб у результаті хатина вийшла з більш-менш правильним куполом.

На перший погляд все здається просто. Вирізай ножівкою блоки зі снігу і складай один на одного вкруговую. Але будівництво голку має і свої секрети. По-перше, поодинці голку не побудуєш. По-друге, сусідні блоки не повинні стикатися нижніми кутами – інакше сніговий будинок завалиться. У нижній частині стику сусідніх блоків краще залишати невелике трикутне отвір, який потім неважко буде закрити. Вертикальні стики сусідніх блоків не повинні збігатися. Кілька збіглися стиків перетворюються на довгу, від підлоги до стелі, тріщину, розрізану купол навпіл. Ще не рекомендується рухати встановлений на стіну сніговий блок вперед-назад, так як він зітреться і втратить первинну форму. Краще раз поставити блок, а потім підрізати сильно виступаючі частини.

Найскладніше зробити склепіння. Правильно побудована голку – це, висловлюючись мовою геометрів, «нескінченний еліпсоїд».

При деяких навичках можна побудувати снігову хатину за 2- 3:00. А без таких (методом проб і помилок або без ножа і лопати) – за 4-5 годин.

Щоб легше дихалося, в куполі пробивається вентиляційний отвір. Напроти цього отвори влаштовують лежанку зі сніжних блоків. І в останню чергу в сніговому будинку вирізається двері. Причому, це робить людина, що постійно перебуває під час будівництва всередині голку. Він-то і запускає всіх всередину!

Будівництво голку – не просто активний відпочинок. Це романтика Півночі, це один із стародавніх навичок мистецтва виживати. Тільки подумайте, як це здорово: забратися в тісну, але дуже затишну хатину зі снігу, зроблену своїми руками. Крихта і пхаючи один одного ліктями, розлити густий паруючий чай з термоса … А потім, обпікаючи губи і пальці об запітнілу кухоль, зануритися в мріяння: «Ось ми, відважні … Ось наша голку, найрідніше, найнадійніше місце на землі. А навколо – темрява, хуртовина, сотні кілометрів снігу, і ні душі … »Романтика!

Що ж, голку готова. Кажуть, якщо дочекатися сутінків і запалити в голку свічку, то весь будиночок заграє мільйонами вогників.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

  • Що таке голку

    Голку – зимове житло канадських ескімосів. Являє собою куполоподібну споруду зі снігових блоків діаметром 3-4 метри і висотою близько 2 метрів. При глибокому снігу вхід зазвичай влаштовується в п…

  • Будувати будинок з піноблоків

    Як будувати будинок з піноблоків. Фото і схеми Зараз все більш актуальним стає питання про те щоб зменшити витрати на будівництво житла. Всі люди хочуть придбати собі теплий і якісний будинок, ал…

  • Що таке газобетонні блоки

    Будівельні ринки пропонують безліч різноманітних матеріалів, придатних для зведення всіляких споруд. Відразу відзначимо, що універсальних матеріалів, які можна було б використовувати абсолютно ск…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 5 =