Використання даного матеріалу, що відноситься до класу «легких» бетонів, вважається одним з найекономічніших варіантів будівництва. Саме цим він і приваблює в першу чергу індивідуальних забудовників. Питанням особливих властивостей газобетону, його маркам, «плюсів» і «мінусів» присвячена ця стаття. зараз ми розглянемо тільки лише один – скільки буде коштувати будівництво будинку з газобетонних блоків?

Точних даних не зможе призвести навіть найавторитетніший професіонал. Кінцева сума витрат визначається безліччю факторів, так як житловий будинок – це не просто бетонна коробка з порожніми «очницями» замість дверей і вікон, а повноцінне споруда, при зведенні якого використовується безліч матеріалів, обладнання та інженерних рішень.

Вартість газобетону

Спочатку розберемося з цінами. Специфіка ціноутворення полягає в тому, що вартість газобетонних блоків визначається не тільки його характеристиками, але й тим обсягом, в якому він набувається – чим закупівля значніше, тим істотніше знижки.

Потрібно відзначити, що споруди з газобетону більш ніж в 3 поверхи будувати недоцільно, оскільки в цьому випадку вступають в «протиріччя» такі характеристики, як несуча здатність окремих блоків та їх теплоізоляційні властивості. «Золотою серединою» при малоповерхову забудову вважаються вироби з щільністю D500. Цього цілком достатньо для оптимального поєднання вищевказаних параметрів.

Якщо орієнтуватися на усереднені показники, то 1 «куб» такого матеріалу обійдеться приблизно в 3800 рублів.

Але якщо планується будинок меншої поверховості, то досить блоків і з меншою щільністю. Відповідно, і обійдуться вони трохи дешевше.

Вартість будівництва

Тут одне з двох – або будуватися самотужки, або наймати підрядників. Останнім доведеться платити, але скільки? Якщо це просто бригада «вольноопределяющихся», яких по-старому називають «шабашниками», то візьмуть вони порівняно небагато – в районі 900 руб / м³. Але от тільки як з них потім запитати, якщо через певний період почнуться проблеми з будинком?

Послуги майстрів, що працюють офіційно від спеціалізованої фірми, обійдуться дорожче – від 1 300 до 1 500 руб / м³. У «руб / м²» це виглядає приблизно так: від 9500 коробка, готову будову 15000 (без зовнішнього облицювання) і 19000 – 22000 «під ключ».

Звичайно, не факт, що робітники всі до одного професіонали екстра-класу і пророблять технологічні операції на вищому рівні, але зате в разі чого буде кому пред’явити офіційні претензії. Ну а що краще – заощадити або «спати спокійно» – вирішувати вам, шановний читачу. Не зайве буде почитати відгуки власників газобетонних будинків.

Додаткові витрати

Їх теж потрібно оцінити, хоча точному підрахунку вони не піддаються. Все залежить від уподобань господарів та місцевих умов. Відзначимо основні статті витрат, про які слід подумати:

  • Фундамент. Хто будуватиме і якого типу? Наприклад, стрічковий фундамент зажадає вкладення близько 2250 руб / п.м. але її нескладно облаштувати і своїми руками — читайте як це зробити;
  • Покрівля. Якщо використовувати металочерепицю, то її монтаж обійдеться приблизно в 500 руб / м²;
  • Підключення до ел / мережі або придбання агрегату ел / харчування;
  • Газифікація (при можливості);
  • Система водопостачання (централізована або автономна);
  • Каналізація (аналогічно);
  • Інші комунікації – телефонія, інтернет, ТБ (кабельне, інтерактивне).

Зрозуміло, що нюансів багато. З урахуванням використання великого асортименту і будівельних, і оздоблювальних матеріалів досить навести такі, чисто орієнтовні дані, на підставі яких можна хоча б спланувати майбутні витрати.

Для того ж газобетону D500 1 м³ ВСЬОГО БУДИНКУ обійдеться в 3150 рублів (без комунікацій).

Звичайно, цей розрахунок дуже приблизний і має на увазі закупівлю матеріалів середньої цінової категорії, але все-таки загальне уявлення про вартість будівництва він дає.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 7 =