Мирно побороздіть на човні по блискучій гладі спокійного водоймища – давня фантазія майже всіх. Пуститися Чи на риболовлю або на водну прогулянку – все це буде допустимим при наявності ось такого нескладного суденця.

Дана човник вкрай неважка (тотальний вага — в цілому 21 кг при довжині в межах 2 м і ширині 1,2) через особливо зібраних речовин і особливою методикою споруди дерев’яного човна. Її цілком можна 1, без чужої підтримки, опустити на наружний багажник машини.

У базі методики виробництва човни лежить вживання клею на основі епоксидної смоли, що відрізняється відмінною стійкістю до всякого роду навантажень. Усе спайки виконуються тільки лише на такому клеї й при тому, що ледь треба шурупів, заклепок і цвяхів.

Елементарний матеріал для споруди човни — деревину ясена — дозволяється замовити в столярній майстерні. Вологостійку тришарову фанеру товщиною п’яти мм — придбати в спеціальному бутіку або на ринку будівельних матеріалів. Попередньо ніж приступити до процесу, треба зробити свій вибір, яким видом майструвати шпангоути. набагато більш копіткою, намеревающимся гнуття і адгезія їх з роздільних оболонок, або набагато більш легким — Викроювання шпангоутів з дощечок. Стійкість даних компонентів стане досить відмінною і в тому, і в іншому прикладі. Усі ключові роботи з виробництва лодії реалізовують на стапелі, підібраному з огрядних брусків.

У перебігу праці епоксидний клей непогано виготовляти мінімальними порціями, бо він порівняно жваво стає і схоплюється невідповідним в інтересах праці. В першу чергу поверхні склеюваних заготовок гарантують — зі сприянням кисті промащують водянистою кашею з смоли і затверджувача. Для злипання заготовок застосовують суміш з доповненням мікроволокон, що споруджують його набагато більш щільним. Щоб спайки були стійкими, склеювані компоненти потрібно на час здавлювати один з одним струбцинами.

Особливо придадуться струбцини при виробництві фасонних деталей шпангоутів — футоксов, а ще при обшивці каркаса лодії. У загальній складності помірних за величиною струбцин знадобиться близько двадцяти шт.

Зробивши шпангоути. майструють кіль, який викроюють з однієї, можливо, жирної дошки, проте його реально зробити з 2-х склеюваних дощечок. Потім у ньому викроюють пази під шпангоути .

Расклінен шпангоути в пазах кіля і приліпивши до них дно лодії. незайняті закінчення шпангоутів попарно об’єднують на шурупах підсобними рейками. Дірки під шурупи заподіювати незручності пізніше не стануть, адже краю шпангоутів пізніше будуть урізані. За черговий допоміжної рейці, фиксируемой по поздовжній осі лодії. вточності вивіряють дистанції переможе шпангоутами згідно зі складальним кресленням.

Виробництво каркаса лодії завершують посиленням його ще 2-я рейками, прикріпленими на шурупах з правого боку і наліво від поздовжньої рейки. Сформований “каркас” зміцнюють і перевертають на стапелі — трудових козлах.

Непогано, щоб козли були добре стійкими і сильними. З сприянням особливого рашпіля зовнішні бордюри шпангоутів обробляють так, щоб вони скрізь, від носової деталі човни до корми, непроникно контактували з притискається до них зігнутої рейкою.

Значить, основа саморобної дерев’яного човна для споруди схилена. В даний час його потрібно обшити шлюпковій фанерою. Щоб зберегти фінанси, для даних цілей застосовують набагато більш дешеву соснову вологостійку фанеру .

Обриси складових частин обшивки (накреслені в мас.1: 1 на пакувальному папері) виносять на фанеру і вирізують електролобзиком. Слідом за тим головну складову обшивки підстьобують до набору з шпангоутів. Приклавши її попереду до штевня, придавлюють компонент струбцинами до шпангоутам і розмічають контактують поверхні. У першу чергу ніж закрепітьнаклеіваю компоненти обшивки до тіла, треба закупорити липкою стрічкою або платівкою привільні місця (щоб не забруднити їх епоксидним клеєм). Це звільнить вас надалі від додаткового діяльності при зашліфовкі і випемзовке поверхонь. Спайки обшивки на клеї роблять однаково, як і при виробництві шпангоутів. Спершу-наперво контактують поверхні промащують рідинним клеєм, пізніше на них наносять набагато більш насичений (з наповнювачем) з подальшим кріпленням компонентів обшивки до шпангоутам зі сприянням немаленьких струбцин.

Закріпивши ці дві компоненти обшивки. приймаються до порядком серйозного заняття — утворенню спеціалізованим рубанком скосу в тих пунктах, де чергова дерев’яна деталюшку перекриває попередню (в цілях додання тілу лодії додаткової строгості). На користь даного верхню облямівку змонтованої складової частини обшивки потрібно отстрогать під кутом так, щоб скошена площину контактувала з подальшою складовою частиною обшивки і в той же час впритул примикала до шпангоутам. Далі приклеюють наступну складову обшивки і так згодом, поки що не стане обшитий цілий корпус. Надлишки ще не мерзлого клею усувають лляної дрантям без ворсу, замоченою в ацетоні.

У наслідку кріплення компонентів обшивки. тіло дерев’яного човна реально прибрати з козел і почати кріплення внутрішніх і зовнішніх планок поручнів, привальним брусов і опор сидінь. Далі потрібно приладнати бази (лавки) правильно і забезпечити їх накладками. Тильну банку, книці і брештуки — плиту з вагомої деревини — приклеюють.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + six =