Типи покриттів

Вибір способу чищення килимів багато в чому залежить від типу покриття. Кілька років тому у килимів теж з’явилися бирки із зазначенням способу чистки, як і на всіх інших текстильних виробах. Якщо ж на килимі немає такої бирки, спосіб очищення доведеться підібрати самостійно.

Плюшевий килим може бути Вироблена з вовни, шовку або віскози, такий килим дуже складно вичистити на дому, тому його не можна серйозно мочити. По-справжньому такий килим можна вичистити тільки в хімчистці, де його зазвичай обробляють в розстеленому вигляді. Ясно, що у ванні такий килим не випереш. Багато килимки, призначені для передньої, наклеєні на гумову підкладку або на мішковину. І хоча верхній їх шар водостійкий, основа може розкришитися від вологи (не намагайтеся прати килим, з якого сиплеться білий пил!).

Вовняні килими теж краще не прати будинку – вони можуть злиняти. Чим темніше основа килима, тим більша ймовірність, що він зафарбує весь килим. Виняток становлять ткані вовняні килими, які можна прати слабкими пральними засобами для вовни.

Модні сьогодні килими з очерету, агави, папірусу і кокосового волокна досить важко вичистити. Багато фахівців з хімчистці відносять їх до “одноразовим”. Особливо примхливі килими з агави і папірусу, рослинне волокно від впливу миючих засобів може постраждати. Папірусні килими можна мити водою, але в домашніх умовах їх важко висушити, в хімчистках їх пропускають через валики, які віджимають воду. З очеретяними килимками простіше – їх можна мити душем, але не можна надовго залишати у воді.

Класичні килими з великим візерунком і так званими “постатями”, неміцні такі килими складніше чистити, ніж звичайні ткані килими, в яких нитки чергуються між собою. Складнощі в чищенні в домашніх умовах можуть скласти килими, виткані з декількох різних матеріалів, тому що різні волокна дають різну “усадку” і килим може втратити форму.

Килими з клаптиків найкраще мити в теплій воді, розстеливши після чищення на рівній поверхні. Клаптевий килим найкраще розвішувати так, щоб він продувався з усіх боків. Але його не слід сушити на білизняний мотузці, щоб не залишилося місце згину. Найкраще перекинути килим через пластмасову штангу або балконний поручень. Килим в смужку слід сушити так, щоб смуги розташовувалися вертикально (тоді вода стікає прямо по смугах, і якщо матеріал линяє, то смужки не зафарбувати один одного).

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 + 1 =