Щоб приховати стик між стінами і стелею, зробити стелю більш привабливим зовні і замаскувати перехід між двома різновидами оздоблення (наприклад, між шпалерами на стіні і забарвленим стелею), часто використовують різні декоративні накладки. І найпоширенішою з них є стельовий молдинг – поліуретановий, дерев’яний або пластиковий, він надає стелі завершеність і виступає свого роду межею між стелею і стінами.

Що являють собою стельові молдинги, як вибрати молдинг і як його правильно закріпити – про все це ми розповімо в статті.

Встановлений молдинг

Молдинг: конструкція і різновиди

Які бувають молдинги

Молдинги для стелі – це декоративні деталі у формі накладних планок, які встановлюються на стику стін і стелі. Найбільш часто зустрічається кутова різновид стельового молдинга, яка кріпиться не тільки на стіну, але і на сам стелю.

За аналогією з підлоговими, такі молдинги на стелі називають стельовими плінтусами. Інша назва такого молдинга – жолобник стельова.

Крім галтелей на ринку представлені також прямі молдинги у формі рівних планок з рельєфом на зовнішній поверхні. Такий молдинг кріпиться безпосередньо на стіну.

Завдяки тому, що в цьому випадку для кріплення використовується вся тильна поверхня молдинга, кріплення виходить набагато більш надійним.

Прямий молдинг

За матеріалом виготовлення молдинги стельові діляться на дві великі групи:

  • Дерев’яні. Молдинги з дерева мають дуже давню історію використання, але, незважаючи на це – не втрачають своєї популярності і сьогодні.

Дерев’яний молдинг для стелі може бути виготовлений як з масиву дерева дорогих порід, так і з шпонированной деревини. Головна умова для використання дерев’яних молдингів – ідеально рівні стіни.

Зверніть увагу! Як правило, важать дерев’яні молдинги значно більше, ніж молдинг з інших матеріалів. Ось чому дерев’яний молдинг на стелю не просто наклеюється, а кріпиться за допомогою саморізів або інших кріпильних елементів.

  • Полімерні. Більш дешеві і практичні сучасні молдинги з різних полімерних матеріалів. Сучасна технологія дозволяє надати такому молдингу практично будь зовнішній вигляд – як дерев’яного стельового плінтуса. так і гіпсової ліпнини.

Для установки в приватних будинках і квартирах найбільш практичні стельові поліуретанові молдинги – вони легко обробляються, монтуються на стани і стеля, а також – забезпечують можливість фарбування в обраний вами колір.

Ще одним різновидом молдингів, про яку слід обов’язково згадати, є гнучкі молдинги на стелю. Ці молдинги використовуються для обробки криволінійних поверхонь, і дозволяють замаскувати стик між округленій стіною і стелею.

Завдяки використанню сучасних полімерних матеріалів такі молдинги виходять дуже еластичними: якісний гнучкий молдинг можна без шкоди для нього зав’язати вузлом.

Вибираємо молдинг

Вибір стельового молдинга включає в себе, в першу чергу, вибір матеріалу, з якого зроблений молдинг, а також – Вибір ширини молдинга.

З матеріалом все досить просто: дерев’яні молдинги вимагають ідеально рівних стін, та й вартість такого молдинга досить висока. Виняток становлять молдинги з дерева недорогих порід, але їх можна використовувати хіба що для обробки балконів, дачних будиночків та інших приміщень, обшитих дерев’яною вагонкою.

У всіх інших випадках можна сміливо вибирати молдинг з поліуретану: його ви точно зможете встановити самостійно. Та й за ціною поліуретанові молдинги досить демократичні.

Що ж стосується ширини молдинга, то вона прямо залежить від висоти стелі в приміщенні, де молдинг буде встановлений. Чим вище стеля, тим ширше повинен бути молдинг на стелі, і навпаки.

Приміром, для стелі заввишки 2,75 – 3 м (а саме таку висоту має більшість стель у наших квартирах) оптимальною буде установка молдинга 45 мм.

Чим вище стеля, тим ширше молдинг

Що ж стосується дизайну молдинга, то тут все залежить виключно від ваших уподобань, а також – від загального стильового рішення кімнати.

Порада! Якщо ви не хочете занадто багато часу витрачати на очищення стельового молдинга від пилу – не купуйте молдинги з надмірно глибоким рельєфом.

Монтаж молдинга

Способи монтажу молдинга

Якщо ви хочете самостійно обробити стелю молдінгом, то наведені нижче рекомендації допоможуть вам зробити все правильно, і уникнути ряду прикрих помилок.


Робота по обробці стель молдінгом починається з закупівлі матеріалу. Розрахувати кількість потрібного нам молдинга дуже просто: достатньо периметр приміщення поділити на два (2 м – стандартна довжина панелі стельового молдинга). Отриманий результат округляємо в більшу сторону, так як при стикуванні кутів обов’язково деяка частина молдинга піде у відходи.

Всього існує два способи монтажу стельового:

  • Перший спосіб – монтаж молдинга поверх шпалер. У цьому випадку немає необхідності в підготовчих процедурах, оскільки молдинг кріпиться на вже вирівняну і оброблену шпалерами стіну.
  • Другий спосіб – більш складний, але в той же час більш практичний. Молдинг кріпиться на саму стіну, яку перед цим потрібно вишпатлевать і прогрунтувати. У цьому випадку візуально стелю з молдингом складають єдине ціле.

Фахівці рекомендують саме другий спосіб, оскільки при монтажі поверх шпалер якість кріплення молдинга знижується. Крім того, при переклеюванні шпалер вам не доведеться монтувати молдинг заново!

Стиковка кутів

Один з найбільш складних етапів, часто викликає утруднення у новачків – це стиковка кутів молдинга. Для того щоб в кутах приміщення молдинг виглядав як єдине ціле, його перед установкою потрібно підрізати певним чином. Робиться це так:

Схема підрізування

  • Стельові карнизи і молдинги ріжуться за допомогою стусла – спеціального пристосування з прорізами під певним кутом. Для порізки застосовується гострий ніж або пила з дрібними зубами.
  • При підрізуванні молдинг укладається в стусло і відрізається під необхідним кутом. Потім під точно таким же кутом відрізається другий молдинг. Якщо ви не переплутали прорізи стусла, то на рівних стінах молдинги зістикуються практично ідеально.
  • Щоб уникнути помилок на попередньому етапі, фахівці рекомендують зробити шаблон з двох коротких фрагментів молдинга.

Підрізавши кути, можна приступати до закріплення молдинга на стику стіни і стелі.

Наклеювання молдинга

Обробка стелі молдінгом проводиться так:

  • Наклеювання молдинга починаємо з кутів кімнати, оскільки саме стиковка кута є найбільш трудомістким завданням.

Порада! Багато майстрів рекомендують спочатку приклеїти всі кутові ділянки, і тільки потім – додавати прямі планки молдинга.

Замість шпаклівки можна використовувати акриловий герметик. У цьому випадку робота простіше, але кілька затратнее з фінансової точки зору.

Правильно підібраний молдинг стане завершальним штрихом в обробці вашого стелі. А якщо молдинг стельовий ще та встановлено за всіма правилами – то прослужить він вам не менше, ніж сам стелю!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ten + fourteen =