Комп’ютерні технології не стоять на місці, але багато хто, на жаль, бачать цей прогрес лише у збільшенні обсягів жорсткого диска нового комп’ютера і появу кольорового дисплея в мобільному телефоні. У даній статті я спробую познайомити Вас з технологією Wi-Fi (див. Також Огляд точок доступу Wi-Fi в Калінінграді) і, не вдаючись у технічні подробиці, пояснити, як організувати бездротову мережу будинку і допомогти з параметрами налаштування Wi-Fi мережі.

Що є: Настільний комп’ютер, ADSL-доступ в Інтернет, принтер, ноутбук, КПК.

Задача: З’єднати пристрою в домашню мережу.

Які переваги? За допомогою технології Wi-Fi Ви зможете обмінюватися файлами, використовувати загальний принтер і доступ в Інтернет всередині домашньої мережі і все це, зауважте, практично без проводів.

Отже, що ж являє собою технологія Wi-Fi?

Це можливість передавати дані за допомогою радіохвиль. У цій властивості полягають основне гідність і недолік Wi-Fi. Перевага в тому, що не потрібно прокладати дроти, які потім гризуть домашні вихованці і через які так зручно падати. Але всілякі перешкоди на зразок цегляних стін, листя дерев зменшують радіус дії мережі. Збільшити радіус дії Wi-Fi мережі можна за допомогою об’єднання в коло декількох бездротових точок доступу або маршрутизаторів, а також шляхом заміни штатних антен на більш потужні.

Не вдаватимуся в подробиці існуючих стандартів Wi-Fi мереж. Все, що нам потрібно знати зараз, це те, що мережі стандартів 802.11b або 802.11g є придатними.

Швидкість передачі в першому стандарті обмежується 11 Мбіт / сек, у другому 54 Мбіт / сек. Це означає, що при наявності стійкого і достатнього швидкого каналу для доступу в Інтернет, ви зможете дивитися ролики на YouTube і читати новини без проблем.

Чи безпечна для здоров’я бездротовий зв’язок?

Останнім часом у засобах масової інформації багато говорять про те, що тривале використання бездротових мережевих пристроїв може спровокувати серйозні захворювання. Однак, на сьогоднішній день наукові дані, які підтверджували б припущення про те, що СВЧ-сигнали, використовувані в Wi-Fi мережах, роблять негативний вплив на здоров’я людини, відсутні.

Які пристрої будуть потрібні?

Для кожного пристрою, що бере участь в бездротової мережі, необхідний бездротової мережевий адаптер, також званий безпровідною мережевою картою. Всі сучасні ноутбуки, деякі настільні комп’ютери, смартфони і PDA вже оснащені такими пристроями.

Однак у багатьох випадках для створення бездротової мережі мережеві адаптери необхідно купувати окремо. Розглянемо випадок, коли у всіх пристроях майбутньої мережі, крім настільного комп’ютера і принтера, є бездротові мережні адаптери (Wi-Fi приймачі).

Також Вам знадобиться роутер (від англ. Rout – маршрут, або маршрутизатор), який координуватиме роботу пристроїв між собою. Роутер послужить воротами між Інтернетом і Вашими пристроями. Зв’язок між пристроями буде здійснюватися по радіохвилях високої частоти. Одного роутера цілком достатньо для невеликої квартири, середній радіус дії 30-40 метрів. І adsl-модем, мається на увазі, що він у Вас вже є, і налаштований.

Підключення

Стаціонарний комп’ютер (з мережевою картою) підключаємо за допомогою мережевого кабелю Ethernet до роутера, а роутер буде суміщений з АDSL-модемом. Його функціями є роздача Інтернету пристроям Вашій мережі і забезпечення доступу до принтера (для цього необхідний принт-сервер). Невелике зауваження щодо принтера Принтер можна підключити безпосередньо до настільного комп’ютера, минаючи роутер, однак для того щоб скористатися принтером, наприклад, через ноутбук, що знаходиться в іншій кімнаті, потрібне щоб настільний комп’ютер був включений. У такому випадку доступ до принтера здійснюється за допомогою стандартної функції Windows спільного доступу до принтерів.

Якщо використовувати роутер з функцією “принт-сервер”, то можна підключити принтер через USB-роз’єм прямо до роутера, проте в цьому криється очевидний недолік – не кожен принтер сумісний із даними роутером. Тому щодо сумісності з Вашим принтером бажано поцікавитися при покупці.

І ще, якщо в якості принтера Ви використовуєте МФУ (сканер, принтер і ксерокс в одному пристрої), то швидше все через принт-сервер він визначиться некоректно, тобто тільки як принтер, таким чином, всі інші функції будуть заблоковані. Робимо висновок: якщо у Вас принтер, то підключайте до роутера, якщо МФУ, то до основного комп’ютера.

Налаштування wi fi мережі

Незважаючи на те, що деталі налаштування wi fi мережі будуть детально викладені в інструкції до Вашого роутеру, є кілька важливих моментів, на які потрібно звернути увагу.

Щоб комп’ютер побачив модем, його мережеву адресу повинен належати тій же підмережі. Переходимо до налаштування мережевого підключення (Пуск – Панель Управління – Мережеві підключення-Бездротове мережеве з’єднання-Властивості), там вибираємо Протокол Інтернету (TCP / IP). Вказуємо: отримувати Ip адресу автоматично.

192.168.1.1. Заходимо в http-інтерфейс управління модемом та налаштовуємо потрібні нам параметри з’єднання з Інтернет, властивості локальної мережі, властивості DHCP-сервера. Все це детально розписано в інструкції.

Тепер саме час перейти до налаштування бездротових комп’ютерів-клієнтів, тобто ноутбуків і всього іншого, що Ви хотіли б підключити до мережі. Найпростіше скористатися майстром установки нової бездротової мережі і дозволити доступ до файлів даного комп’ютера (не слід забувати, що це збільшує ризик пошкодження файлів, але зате дозволяє обмінюватися музикою, фільмами і документами всередині мережі між комп’ютерами). Візьміть до відома, якщо Вашим провайдером послуг Інтернет є Білайн, то використовуваний мережевий протокол – VPN, якщо, приміром, Тис-Діалог, то PPPoE.


Безпека Вашої wi fi мережі

Якщо все Ваше бездротове обладнання підтримує шифрування WPA-PSK AES або WPA2-PSK, то краще використовувати його, якщо ні, то WEP цілком підійде. Проте для роботи в Windows XP c WPA2 необхідно завантажити патч Швидше за все, в Ваш роутер вбудовані засоби захисту (такі як шифрування даних, фільтрація MAC адрес, файрволл), однак не слід нехтувати двома важливими правилами:

Своєчасне оновлення антивірусного програмного забезпечення дозволить уникнути багатьох проблем і заощадити гроші на відновленні даних.

Установка складного пароля для Вашої мережі. І справа не в тому, що Вам не шкода, якщо хтось “на халяву” скористається Wi-Fi. Копіювання інформації, яку можна отримати за допомогою доступу до Вашого комп’ютера може завдати серйозної шкоди Вам і Вашому бізнесу. Тому рекомендую використовувати криптостійкі паролі (наприклад, &KLoude2fa-).

Висновок

Отже, в даній статті були розглянуті принципи роботи, побудови та налаштування домашньої Wi-Fi мережі. Якщо Вам захочеться створити подібну мережу, то залишається прийти в комп’ютерний магазин і попросити маршрутизатор c принт-сервером, роз’ємами для USB і Ethernet (наприклад, DLink DIR-320, також рекомендую звернути увагу на виробників ASUS, Zyxel), вартість становить близько 2000 рублів .

Портал ІТКалінінград бажає успіхів в освоєнні Wi-Fi!

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × one =