Розділ. Дачне будівництво та благоустрій

Заповнення каркаса утеплювачем і звукоізоляцією. Каркас, навіть якщо це внутрішня перегородка, небажано залишати порожнім всередині. По-перше, це стане досить комфортним місцем для гризунів. По-друге, що утворилася порожнеча може стати хорошим акустичним резонатором, і звуки з приміщення в приміщення будуть передаватися дуже добре. Тому його слід заповнити утеплювачем або звукопоглинальним матеріалом. Якщо це зовнішня стіна, то слід виконати всі роботи щодо забезпечення збереження утеплювача і недопущення потрапляння та накопичення в ньому вологи. Волога в утеплювач може потрапити як безпосередньо в рідкому вигляді (наприклад, через нещільність зовнішньої оббивки під час сильного косого дощу), так і у вигляді пари, Сконденсувати в результаті охолодженні. Що б запобігти цьому, під зовнішню обробку поміщають паропроніцаємую гідроізоляцію. Зазвичай це перфорована поліетиленова плівка, спеченная з нетканим матеріалом (для міцності). Якщо зовнішня обшивка досить надійно захищає утеплювач від вологи, то можна застосувати звичайний нетканий матеріал (агріл, спандбонд, та ін.), В якості паропроницаемой вітрозахисту. Утеплювач при цьому буде слабко провітрюватися без великих теплових втрат і залишатися сухим.

Для захисту від вологи у вигляді пари усередині під внутрішню обробку поміщають пароізоляцію. Пар не зможе проникнути крізь стіни і не сконденсіруется всередині в т.зв. «Точці роси». Але разом з тим, слід добре продумати і систему вентиляції пароізолірованного приміщення. У житловому будинку джерел парообразной вологи дуже багато. І насамперед це сама людина, яка тільки з диханням виділяє в повітря до двох літрів води у вигляді пари за добу. Ще є санвузли, сушка білизни, ванна і т.д. Багато забудовників упускають з виду цей момент і будують по-старому, але використовують сучасні паронепроникні матеріали, практично герметичні пластикові вікна, в будинку у них немає печей і т.д. В давнину будинки були дерев’яними або цегляними, з безліччю щілин у вікнах і дверях, в будинку стояла піч, яка служила прекрасним провітрювати механізмом. Зараз нічого цього немає, будинок давно вже не «каркасно-щілинний», а кількість «парогенераторів» залишилося колишнім. У результаті в будинку виникає підвищена вологість і стає вельми некомфортно. У погано прогріваються місцях виникає цвіль і вогкість, повітря спертий і душен. На вікнах утворюється конденсат. Господарі починають звинувачувати сучасні матеріали – «одна хімія», а звинувачувати слід власну голову, і неосвічених будівельників, які не розуміють суті процесів. Тому до питань вентиляції треба ставитися так само уважно, як і до опалення та іншим комунікаціям.

Як утеплювач, що розміщується в каркас, можна застосовувати будь-які матеріали, що не дають усадку в процесі своєї служби. Вони можуть бути як сипучими, так і формованими. До формованим матеріалами, зберігає форму відносяться плитна і рулонна мінеральна вата, пінополістирол, базальтовий картон, пухирчаста поліетиленова плівка, керамзитобетонні блоки, арболіт і т.д. А до сипучим – пінополістирольна крихта, ековата, керамзит, дрібна стружка (не плутати з тирсою), та ін. Формовані матеріалами зручно заповнювати каркас вже оббитий з одного боку. Сипучими утеплювачами каркас заповнюють у міру оббивки каркаса з двох сторін, ретельно обробляючи дрібні порожнечі і ущільнюючи матеріал. Якщо все ж є сумніви в тому, що утеплювач може дати усадку, передбачають оглядові люки або знімні елементи оббивки для досипання утеплювача.

Оббивка і обробка каркаса. Каркас є «скелетом» будови, його несучим елементом. Але у нього невдячна роль – як і скелет живої істоти, він повинен бути практично невидимим, якщо протилежне не передбачено архітектурним рішенням. І в будь-якому разі, всі прорізи повинні бути закриті. Для цього каркас обшивають різними матеріалами. Найбільш зручним є використання суцільних листових матеріалів – фанери, гіпсокартонного листа, стекломагнезітовий листа, металевий профільований і плоский лист, ацеідная плита, пластикові плівки. Вони в принципі не мають щілин, стикуються на балках і стійках, згодом можуть бути покриті чистової обробкою – штукатуркою, шпалерами, фарбою і т.д.

Але можуть бути застосовані і штучні матеріали – погонаж: обрізна дошка, вагонка, пластикові панелі, імітація бруса, блок-хаус та ін. Їх можна кріпити як горизонтально, так і вертикально. Вертикальне розташування візуально збільшує висоту, тому його переважно застосовувати всередині невисокого будови. Горизонтальне розташування більш декоративно. Для горизонтального кріплення зазвичай не потрібно ніяких додаткових дій – обшивка кріпиться безпосередньо до стійок каркаса. Якщо ж обраний спосіб вертикального розташування дошки, то доведеться на каркас набити додаткові горизонтальні бруски з кроком 50-100 см. Це додатково збільшить товщину стіни і створить зазор між утеплювачем і дошкою. Іноді такий вентиляційний зазор буває корисним. При оббивці каркаса не слід забувати про паропроніцаємую вітроізоляцію на зовнішній стороні каркаса і про пароізоляції на внутрішній.

Як бачите, в каркасному будівництві немає нічого страшного і нездійсненного. Воно може бути легко виконано не дуже кваліфікованим будівельником і навіть поодинці, що сильно заощадить кошти на наймі сторонньої робочої сили. При цьому забудовник отримає вельми якісний результат, при дотриманні нескладних технологічних прийомів і якісних матеріалів. Каркасне будівництво не вимагає ніяких специфічних дорогих будівельних інструментів і під силу практично будь-кому. Провівши яке або «тренувальне» будівництво маловідповідальних господарського об’єкта, самодіяльний будівельник швидко освоїть основні навички та прийоми каркасного будівництва, і легко зможе побудувати навіть великий житловий будинок самостійно, силами своєї сім’ї або 1-2 помічників.

Обговорити питання по каркасному будівництву можна на форумі

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + eight =