Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то є великий шанс стати жертвою галасливих сусідів, які день у день щось свердлять, довбають, голосно слухають музику, лаються або просто живуть так, що спокій оточуючим тільки сниться. Проблема ця стара, як світ. Сусіди шумлять що робити – ось головне питання, з яким люди часто звертаються до юристів або просять допомоги на форумах в Інтернеті. Перш за все, необхідно пам’ятати, що якщо сусіди шумлять вдень і вночі, не варто опускатися до їхнього рівня і йти на відкритий конфлікт. Спробуйте розібратися з проблемою, використовуючи законні способи.

Існує особливий закон, який регулює можливість створення шуму. В принципі, в кожному регіоні є свої нюанси і власні закони, що стосуються вирішення даного питання. Але в основному практично скрізь можна створювати шум з 11:00 вечора і до 7:00 ранку, мається на увазі голосно працюючий телевізор, репетує музика, радіо, гучні крики або співи та інші подразники, які по всій країні регулярно позбавляють сусідів спокою і сну.

Справа в тому, що якщо сусіди шумлять вночі, то це одне, а от якщо вони знущаються над вами днем, то законодавство говорить, що створювати шум вони можуть не вище певних значень. На жаль, подібні закони практично ніколи не працюють, тобто є абсолютно неефективними в боротьбі з порушниками спокою. І питання "сусіди шумлять що робити" залишається відкритим. Справа в тому, що штрафи, передбачені за такі порушення просто смішні. Мало хто боїться попередження або позбавлення максимум п’ятисот рублів. Причому потрібно ще спробувати домогтися накладення цього штрафу. Виходить, що міліцію щораз викликати просто нерозумно, та й не виїжджає вона на такі виклики. Якщо вам крупно пощастить і наряд все-таки приїде, галасливі сусіди мають повне право не відкрити міліціонерам двері, оскільки знаходяться в своїй квартирі.

Якщо вас цікавить все ж відповідь на питання "сусіди шумлять що робити", Спробуйте знайти помічника в особі дільничного. Ви можете написати заяву про порушення громадського спокою і навіть заручитися підтримкою сусідів. Напевно, шум і гам дістав не тільки вас. Після цього можна розраховувати на порушення справи про адміністративне порушення. Для цього достатньою підставою вже є сам факт того, що ви викликали міліцію і маєте підтримку інших мешканців будинку. Проблема в тому, що дільничні наші зазвичай з великим небажанням беруться за вирішення подібних питань. Адже довести, що сусіди дійсно шуміли не так просто, а тому і карають їх украй рідко.

Вся жарт в тому, що навіть якщо вас можна віднести до розряду везунчиків, тому-що ви домоглися закладу справи, внаслідок чого ненависний сусід заплатить просто "гігантський" штраф, це, цілком можливо, ще не кінець. Адже він елементарно може продовжувати свій терор і далі. Залишається сподіватися тільки на те, що шумливі сусіди злякаються міліції або їм просто стане совісно.

Загалом, якщо міліція не може надати вам адекватну допомогу, то варто звернутися до суду самостійно. Для цього потрібно скласти акт про тих людей, які є порушниками тиші і залучити до процесу інших сусідів. Після цього необхідно взяти довідку про те, хто саме проживає в тій самій проблемної квартирі і відправлятися з усіма документами до суду. Подбайте про наявність будь-яких доказів, ними можуть стати відео або аудіозапису шуму або хоча б протокол міліції. Звичайно, суд може йти довго і не завжди результати відповідають очікуванням позивача. Але нехай вас заспокоїть те, що бували випадки, коли буйних сусідів навіть примусово виселяли з їхньої квартири.

Якщо сусіди шумлять що робити не завжди підкаже закон. Іноді доводиться самостійно розмовляти з ними. Є ризик нарватися на відверте хамство, тоді вже точно не залишиться іншого виходу, окрім як звернутися за допомогою до дільничного, міліції або суду.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 4 =