Є три шляхи отримання мильної основи.

Перший, найдоступніший

За консистенцією мильну основу поділяють на тверду, м’яку і рідку Тверда використовується для приготування кускового мила ручної роботи, м’яка добре підійде для виготовлення скрабів, крем-мила, засобів для зняття макіяжу. З рідкої мильної основи роблять гелі для душу, шампуні, рідке мило. Готова мильна основа володіє дуже слабким запахом, добре плавиться і швидко застигає, що робить її дуже зручною в роботі.

Зробити основу з нуля самостійно. Ви запитаєте: як зробити мильну основу будинку, адже це ж хімічний процес? Насправді, в цьому немає нічого складного, потрібно тільки не забувати про техніку безпеки. Підготуйте респіратор, спеціальні латексні рукавички, захисні окуляри. Переконайтеся, що приміщення добре провітрюється. Під рукою у вас повинен бути слабкий розчин лимонної кислоти або оцет, щоб нейтралізувати луг при попаданні на шкіру. Використовуйте тільки скляну, дерев’яну або пластикову термостійкий посуд. Розмішуйте мильну суміш дерев’яною лопаткою. Завжди висипайте луг у воду, а не навпаки – в іншому випадку реакція може бути занадто сильною! Обов’язково зберігайте всі використовувані речовини у щільно закритих ємностях, подалі від дітей і тварин.

Тепер перейдемо власне до того, як зробити мильну основу.

Вам знадобляться: луг у вигляді каустичної соди NaOH (для твердої основи) або гідроксиду калію KOH (для рідкої основи), рослинні масла (або тваринні жири), вода, гліцерин (який дозволяє зробити прозорою мильну основу). Приблизне співвідношення компонентів таке:

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − twelve =