Як укладати м’яку покрівлю

Будівництво будинку практично завершується покриттям даху. Далі – внутрішні роботи. Якісна укладка м’якої покрівлі – це шлях до комфортного життя без «дощу» зі стелі. Від того, наскільки грамотно будуть виконані роботи з облаштування даху, залежить термін служби гнучкої покрівлі.  У нашій статті мова піде про один з видів гнучкої покрівлі, а саме – м’якою черепиці. Про те, як монтуються   рулонні направляємі матеріали або мембрани ПВХ можна прочитати в попередніх публікаціях.

Привабливий зовнішній вигляд, підвищені гідроізоляційні характеристики, простота укладання і доступність м’якої покрівлі оцінили всі будівельники. Як і в будь-якій справі, при облаштуванні даху є свої тонкощі. Точне дотримання технології укладання і порад професіоналів стануть гарантією надійної покрівлі.

Підготовчий етап

Починається укладання м’якої черепиці з приготування і налаштування необхідних інструментів. Отже, знадобляться:

 • Ножовка по металу;
 • Рулетка для замірів;
 • Молоток;
 • Заточений ніж;
 • Звичайний олівець;
 • Пальники для м’якої покрівлі;
 • Мастерок для нанесення на матеріал бітумної клейкої суміші;
 • Моток млявий мотузки (для нанесення розмітки);
 • Засоби індивідуального захисту (рукавички, маска і т.д.).

Пора приступити до підготовчим заходам. Як свідчить технологія укладання м’якої покрівлі, потрібно ретельно вирівняти, очистити і висушити поверхню, на яку буде покладена гнучка черепиця.

Якщо матеріал кладеться на шифер, то можна застосовувати як основу вологостійку фанеру. Важливо, щоб ОСП ніде не прогиналася, інакше на цій ділянці покрівельне покриття може пошкодитися, що призведе до протікання.

укладка м’якої черепиці

Щоб безперешкодно здійснювалася вентиляція м’якої покрівлі. важливо не тільки правильно укладати матеріал, але вже на підготовчому етапі провести гідро- і пароізоляційні роботи. Черепиця володіє хорошими гідроізоляційними властивостями. Для додаткової гідроізоляції рекомендується використовувати рулонні самоклеючі матеріали (підкладковий килим). Їх укладають рядами, паралельно карнизу даху. Якщо застосовується утеплювач, необхідно організувати пароізоляцію. Плівка складається під утеплювач уздовж напрямних крокв.

Ухил покрівлі

Ухил м’якої покрівлі не повинен бути менше 11 градусів. Заміряти кут необхідно ще на підготовчому етапі. В іншому випадку поверхню матеріалу відчуває значні перевантаження, що призводить до механічних пошкоджень.

Збільшений ухил не впливає на можливість переміщення будівельником по даху, бо листи черепиці легкі, важать всього близько півтора кілограмів.

При укладанні м’якої черепиці своїми руками слід пам’ятати, що комплекти в різних упаковках можуть відрізнятися за кольором і відтінкам. Тому важливо змішати листи м’якої черепиці з різних упаковок, щоб ділянки даху не виглядали різнорідно.

Основні вузли

Залежно від використовуваного матеріалу для м’якої покрівлі. може відрізнятися і технологія укладання. Монтаж даху організовується в теплу пору року. Так краще склеюються основні вузли м’якої покрівлі при нагріванні і плавно остигають. Безпосередньо монтаж увазі наявність трьох етапів:

 • Укладання першого аркуша м’якої черепиці і карнизного ряду;
 • Укладання наступних рядів;
 • Монтаж «конькового» листа.

Самим трудомістким у роботі є укладання нижнього ряду. Для цього використовується спеціальна гонтовая смуга.

Після цього можна приступити до монтажу карнизного ряду. Важливо дотримуватися порядок! Спочатку виконується монтаж першого аркуша – у самого карниза. Черепиця повинна лежати вище на пару сантиметрів від карнизного перегину. Наступний лист монтується стик у стик до першого. І так далі…

метод укладання м’якої черепиці

Ви побачите, що насправді в цій роботі немає нічого модерного. Досить зняти захисну плівку і клеїти листи черепиці у напрямку до торцевій частині.

Трохи вище паза матеріал потрібно прибити цвяхами. Якщо ухил складає менше 24 °, достатньо чотирьох цвяхів, більше 24 ° – знадобиться шість штук.

Кріплення трохи незвичайний. Незважаючи на це, при необхідності демонтаж м’якої покрівлі не складе труднощів. Зайві торцеві краї м’якого листа потрібно акуратно обрізати і проклеїти.


Обробку мастикою вимагає і вузол проходу через м’яку покрівлю для поліпшення герметизації даху. Коли буде покладений останній ряд, можна приступити до установки «конькової» черепиці. Для цього карнизні листи необхідно розділити на три елементи. Після цього черепиця склеюється з дотриманням наступного правила: коротка сторона розташовується паралельно коника. Лист потрібно прибити з використанням двох цвяхів.

Встановлення додаткових елементів

Щоб м’яка покрівля надійно служила відведений їй термін, необхідно правильно організувати вентиляцію. Доведено, що зайва волога руйнує черепицю. Для примусової вентиляції покрівлі використовується аератор. Він просушує утеплювач і вільно вентилює простір під дахом.

І в якості висновку скажемо, що перш ніж братися за укладку м’якої покрівлі самостійно, оцініть свої можливості. При уявній простоті ця операція вимагає певної вправності і досвіду поводження з інструментами. Уважно вивчіть інструкцію, навіть якщо вона написана не зовсім зрозуміло для обивателя, перевірте, чи всі необхідні інструменти у вас є.

І не забудьте про страховку. Адже працювати все ж належить на висоті.  Монтаж м’якої покрівлі своїми руками. безумовно, обійдеться дешевше, але зажадає від вас часу і сил. Якщо немає того чи іншого, сміливо звертайтеся в будівельну організацію.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × one =