Найбільш доступна і надійна укладання теплої підлоги під плитку здійснюється з використанням нагрівальних матів. По суті, мати – той же кабель. Правда, їх товщина набагато менше і кріпляться вони на сітці. У порівнянні зі звичайним кабелем крок укладання матів менше. Більше того, їх можна встановлювати безпосередньо в шар плиткового клею. При цьому ефекту «теплової зебри» не спостерігається. Оскільки товщина мату не перевищує 4 мм, то після закінчення всіх робіт висота підлогового покриття не стає більше.

Хід процесу установки

Першим ділом знадобиться складання схеми обігріваються площ. При складанні потрібно враховувати, що система описуваного типу повинна монтуватися тільки на вільній площі. Під предметами меблів або великої побутової технікою монтаж не може виконуватися, оскільки це може призвести до порушень у її роботі. Схема в обов’язковому порядку повинна містити інформацію про розташування температурного датчика і терморегулятора.

Далі необхідно прорубати дві штроба перетином 20х20 мм на підлозі і в стіні, щоб мати можливість укласти кабель, що з’єднує підлога з гофрованої трубою, всередині якої розміщується температурний датчик.

Укладати мати слід на бетонну основу. Чисте й рівне. Іноді поверхня може містити:

Якщо не усунути перераховані «штуки», велика вірогідність виходу системи з ладу в процесі експлуатації.

Для установки датчика температури чудово підійде гофрована труба діаметром 15 мм. Заглушивши її з одного боку, її укладають в штроб. Встановлювати температурний датчик потрібно між витками нагрівального кабелю (у нашому випадку – мату). Вигин трубки біля стіни не повинен перевищувати 60 мм.

Нагрівальні мати укладаються рівномірно на підготовленій поверхні підлоги. Їх витки ні в якому разі не повинні перетинатися між собою. У місцях повороту розрізається тільки сітка (армована), а кабель залишається цілим. У разі необхідності сітка приклеюється до основи підлоги. Це робиться для того, щоб смуги матів не зрушили в процесі укладання плитки. Фіксація смуг виконується з використанням цвяхів, скоб і так далі. Причому подібне кріплення підходить тільки для сітки, але не для кабелю.

Після того, як конструкція зібрана, необхідно провести замір омічного опору мату. Допускається відхилення отриманого результату від того, що зазначено на муфті не більше ніж на 10%.

Наступним етапом такого процесу, як укладання теплої підлоги під плитку, є нанесення тонкого шару клею (плиткового) на нагрівальний мат. Якщо цього клею немає під рукою, то його можна замінити вирівнюючим розчином. В обох випадках конструкція придбає додаткову жорсткість. По закінченню цієї операції слід повторно заміряти омічний опір.

Підлогове покриття (плитка) укладається на висохлий розчин. Вже через 5-7 днів допускається використання системи на повну потужність.

Інші статті по темі

Інфрачервоний плівковий тепла підлога

Як хочеться мати комфортний, такий зручний тепла підлога, будь то водяний або кабельний. Але що можна зробити, якщо підстава підлоги дерев’яне і немає міцного бетонної основи, невже неможливо знайти якийсь вихід.


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як укладати плитку на теплу підлогу

    Є кілька покриттів для системи тепла підлога. Один з варіантів-це укладання кахлю на теплу підлогу. У цій статті я розповім як правильно укласти плитку на теплу підлогу . А щоб плитка прослужила…

  • Як підключити теплі підлоги до котла

    Як підключити теплі підлоги до котла При виборі типу теплої підлоги для приватного будинку варто звернути увагу на самий зручний і економічний варіант водяні підлоги, що підключаються до котла….

  • Як зробити самим теплі підлоги в будинку

    Як зробити самим теплі підлоги в будинку? Хочу Вам сказати – опалення власного будинку через теплі підлоги найбільш ефективно ніж розводка і установка радіаторів. Адже тепло йде знизу вгору, відб…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

7 − six =