Живці укорінюють, дотримуючись певних правил.

Необхідно запобігти зайвому висихання і захистити обидві частини рослини від інфекції. Після розрізання обидва зрізи потрібно присипати порошком сірки або товченим деревним вугіллям. Рани швидше заживуть в теплому і сухому місці, зайвого пересихання можна уникнути, прикривши рослина чим-небудь, наприклад папером. Живці вкорінюються швидше і краще, якщо їх довше підсушувати: тонкі – не менше тижня, а товсті – не менше двох тижнів.

Живці слід заточувати у зрізу і підсушувати у вертикальному положенні. Так як при засиханні внутрішні, м’ясисті частини рослини стягуються глибоко всередину під тверду шкірку, то краї площині зрізу черешка, особливо в більш товстих примірників, потрібно обрізати. Всі живці, крім опунцій, злегка заточуйте, як олівець, зі зрізаного кінця. Якщо цього не робити, то хоча незаточена живці та вкорінюються швидше, коріння від них неповноцінні і недовговічні. Відповідь тут проста: при зіткненні з вологим піском дуже швидко відростають коріння з-під близьких до зрізу ареол, найчастіше з одного боку стебла. Коріння з камбіального кільця після цього вже не з’являються, і кактус виявляється вкоріненим однобоко. Такі однобокі коріння, нехай виросли і розгалузившись, погано тримають стебло, він легко перекошується і навіть падає. Все доводиться починати спочатку. Заточений ж держак, у якого нижні ареоли зрізані, дає нормальні коріння з центральної частини стебла.

Підсушувати черешки потрібно тільки у вертикальному положенні. Якщо просто розкладати їх на горизонтальній площині (так на перший погляд простіше), та сторона, на якій лежить держак, виявиться всіяну численними кінчиками коренів, пробив прямо крізь шкірку, між ребрами кактуса. Держак зіпсований непоправно: навіть після зрізки цих "незаконних" коренів і подальшого правильного вкорінення шрами на стеблі залишаться. Речовини, що сприяють утворенню та росту коренів і йдуть до них від надземної частини рослини, отлагаются не у нижнього зрізу черешка, де повинні виникнути нові корені, а вздовж тієї грані, на якій він лежить.

Для вертикальної підсушування живці можна ставити, як букет в вазочку, в яку-небудь пористу високий посуд, наприклад в глиняний квітковий горщик. Краще брати новий, з ще не забитими землею порами. Важливо запам’ятати одне: швидше за все живці загнивають в задушливій і вологій атмосфері.

Коли на місці зрізу утворюється каллюс (шар висохлих клітин, граючий захисну роль і заміщає шкірку), можна помістити держак в субстрат, щоб він пустив коріння. Садити краще не в землю, а в пісок. Ідеальне середовище для вкорінення живців – це промитий пісок з домішкою дрібного щебеню для більшої пухкості. Спосіб вкорінювати живці в землі, засипаній зверху шаром піску, себе не виправдовує: вода, піднімаючись з піддону вгору по капілярах, приносить із собою в пісок бактерії і гриби, від яких і треба вберегти держак. Мабуть, найкращі результати були отримані від укорінення в суміші з рівних частин піску, вугільного пилу і перетертого в крихту сухого моху сфагнуму.

І дуже вдалий спосіб вкорінення для м’ясистих і товстих черешків: покладіть на пісок пластмасове кільце від фіранки і поставте на нього держак так, щоб краї зрізу не торкалися до мокрого субстрату, а середина (звідки підуть коріння) перебувала над ним на вазі. Коріння з’являться дуже швидко, а головне, по всьому камбіального кільцю одночасно. Ідеальний випадок вкорінення, про який тільки можна мріяти!

Якщо кактус укоренити на вазі над водою, то після висадки в землю такою кактус набагато повільніше рушає в зростання: коріння, опускалися в воду, набувають властивості "водяних", І рослина вже в землі відрощує інші, нормальні. А для цього, звичайно, потрібен час. При укоріненні живців над водою треба стежити, щоб з’явилися корінці НЕ занурювалися в неї, а залишалися на вазі, над поверхнею. До слова сказати, саме з тієї причини, що "водяні" коріння не виконують своєї функції в землі, вкрай важко, а іноді й неможливо перевести кактус, що вирощується в поживних розчинах, в звичайну ґрунтову культуру без обрізки коренів і нового вкорінення.

Живці можуть гинути і від недостатнього провітрювання. Обов’язково залишайте отвір для вентиляції при будь-якому покритті.

Найзручніше ставити горщик (з піддоном) в поліетиленовий мішечок, який вгорі можна прихопити скріпкою для паперу. Такий захист гарна ще тим, що не загрожує небезпечними падіннями, як буває з банками та склянками, з яких багато хто починає. Важливо зрізати живці та знімати дітки тільки навесні або на початку літа. Осінній або зимовий держак не тільки маложізнеспособен. Ранка на місці зрізу загрожує загибеллю маточних рослин. Адже кактус не в стані зростання набагато гірше пручається будь-якої інфекції, проникаючої через подряпини і ранки, які, до слова сказати, далеко небезпечні навіть для НЕ "сплячого" рослини. Ось чому поверхні зрізів і на черешку, і на маточнику обов’язково слід присипати порошком сірки, відомим у продажу як сірчаний колір, або дисперсна сірка. Можна застосовувати також і вугільний пил, але сірка володіє більш сильними антисептичними властивостями і, крім того, швидко з’єднуючись з соком рослини, утворює щось на зразок тонкого пластиру. Він прискорює підсихання і перешкоджає втягуванню зрізу і утворенню небажаної западини.

Корисно запам’ятати, що і дитинко, і держак тим сильніше, жизнеспособнее, чим ближче до верхівки кактуса вони взяті. Зрізати черешки у ріпсаліси, цереусов і опунций треба в місцях з’єднання зі стеблом, а пластину ("лист") Епіфіллюми – клинообразно, трохи нижче дельтовидного розгалуження жилок, і підсушувати недовго, як усі живці вологолюбних пологів.

Тримати вкорінюються живці на сонці не рекомендується, але тепло, особливо підігрів знизу, помітно прискорює появу коренів і їх розвиток. Добре влаштувати електропідігрів, помістивши в великий квітковий горщик патрон зі слабкою лампочкою в 10-15 ват і вивівши шнур в дренажний отвір. На горщик ставимо тарілку, а на неї – плошку, прикриту банкою або плівкою. Якщо ж плошка велика, її можна поставити на краю горщика, але в цьому випадку вона не повинна мати дренажного отвору. Надзвичайно корисно на такому підігріві з недельку потримати кактуси зі слаборозвиненими після пересадки країнами: вони прекрасно вкорінюються, і розвиток потім йде набагато швидше.

Посадити кактус на постійне місце можна лише тоді, коли на нижній частині черешка з’явилися корінці.

Мій блог знаходять за такими фразами


Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як пересадити орхідею в горщик побільше

    Схожі записи Орхідею прийнято вважати вибагливим і непростим квіткою. Початківцям квітникарям найчастіше не вдається впоратися з вибагливим рослиною. Головна помилка – неправильний догляд або пі…

  • Як очистити одяг від клею

    Клей може потрапити на одяг з різних причин. І дуже прикро, коли пляма від клею залишилося на улюбленої речі. Батьки школярів особливо часто стикаються з такою проблемою. Але засмучуватися не пот…

  • ОРХИДЕИ куплені в магазині квітучі можна пересаджувати Світ рослин

    3 Відповіді Орхідея фаленопсис в теперішній час набула широкої популярності серед квітникарів. Ця орхідея належить до групи кімнатних орхідей, вирощування яких під силу починаючому любителю квітн…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + 4 =