Зміст:

Водяна система опалення, встановлена ​​в квартирі або приватному будинку, має одну неприємну властивість: вона нерідко починає протікати і стає проблемою для власника будинку або квартири. Усунення течі в системі опалення для багатьох господарів стає занадто важким завданням, оскільки багато хто не має досвіду ремонту опалювальних систем. Але усунути текти радіатора або трубопроводу можна, не маючи ніяких специфічних навичок і за наявності мінімуму інструментів.

У даній статті будуть описані основні методи, які дають можливість у найкоротші терміни ліквідувати протікання, щоб позбутися від проблем, пов’язаних з подальшою витоком рідини. Звичайно, для великих проривів ці методи не підійдуть, але усунення невеликих неполадок зазвичай запобігає розвитку серйозних аварій.

Усунення течі в системі опалення

Отже, як усунути текти в системі опалення, чому вона з’являється і як можна її уникнути? Розгромна в системі текти є однією з найбільш поширених неполадок в системі опалення. Нейтралізувати її можна різними способами, і вибір відповідного буде залежати від габаритів з’явився свища і його розташування.

Як правило, протікання відбувається через маленького отвору, який виникло на стику труб, в місці з’єднання трубопроводу з батареєю або ж у розриві між секціями радіатора. Кожній з цих неполадок необхідно приділити особливу увагу. У тому випадку, якщо вода буквально фонтанує з труби, то необхідно відразу ж викликати аварійну службу, а пошкоджену ділянку необхідно обмотати ковдрою.

Це робиться для того, щоб спростити підхід до батареї для прибирання набіглої з труби води.

Як усунути текти з трубопроводів

При усуненні протікання трубопроводу використовуються наступні матеріали та інструменти:

 • хомути;
 • гумові камери;
 • дріт;
 • холодне зварювання;
 • бандаж для труб.

Для ліквідації протікання трубопроводу використовується відповідний алгоритм. Найголовніше при виконанні ремонтних робіт – усунути текти (докладніше: "Як усунути текти труби опалення, якщо вона протікає "). Спочатку необхідно за допомогою гуми перекрити з’явилося на трубі отвір. Наклавши гуму на пошкоджену ділянку, його потрібно зафіксувати за допомогою хомутів або дроту, причому один з хомутів повинен розташовуватися прямо над отвором, а два інших закріплюють краю гумової заплатки.

Крім того, можна використовувати спеціальний бандаж для ремонту труб, який можна придбати в найближчому магазині сантехніки. Конструктивно такий бандаж є шматком товстої гуми, яка затискається на трубі пристроєм, схожим на струбцину. Бандаж фіксується по всьому периметру труби і закріплюється болтами, за допомогою чого досягається герметизація різьбових з’єднань систем опалення.

При утворенні витоку в місці різьблення, де трубопровід з’єднується з фитингом або коліном, потрібно максимально щільно примотати шматок гуми до місця протікання. Один хомут в такому випадку закріплюється на сполучному ділянці, а інший прямо на трубі.

Якщо виконання цієї операції не дозволило усунути текти, то потрібно використовувати заводський бандаж. Гума з такого комплекту може бути замінена на шматок камерної гуми, щоб не було різниці в діаметрі.

Нерідко для усунення течі використовується холодне зварювання. Цей метод досить надійний і ефективний, оскільки в ньому використовується герметик для системи опалення будинку (докладніше: "Тече батарея опалення що робити, як усунути текти в короткі терміни "). Щоб матеріал добре виконував свою функцію, його необхідно розминати до тих пір, поки отримана маса не стане липкою і податливою. Наносячи холодну зварювання на трубу, необхідно надійно її притискати і постійно розгладжувати. Утримувати матеріал необхідно близько 20 хвилин, а для повного затвердіння необхідно близько 3-х годин. Який би метод не був використаний для ремонту, після закінчення холодної пори року потрібно зняти всі відремонтовані ділянки опалювальної системи і замінити їх.

Герметизація батареї

Якщо протікає опалювальна батарея, то заткнути таку дірку можна за допомогою звичайного самореза. Звичайно, це не герметик для опалення, і проблема від цього не вирішиться, але потік води зменшиться і дасть можливість підготуватися до ремонтних робіт. Навіть у випадку великої витоку, коли необхідне втручання аварійної бригади, такий метод дозволить протриматися до її прибуття.

Якщо радіатор почав текти через порушення герметизації стиків, то проблему можна усунути, використовуючи просочений в епоксидному клеї шматок тканини. Його потрібно намотати на протікає місце, щоб повернути батареї втрачену герметичність. Після накладення такої заплатки герметизація системи опалення буде відновлена, і тоді виклик ремонтників можна відкласти.

Маленькі неполадки можна ліквідувати за допомогою щільної тканини, скотча і солі. Як виглядатиме ремонт в такому випадку? Сіль насипається на щільну тканину, після чого все це обмотується навколо протікає місця. Скотч (або ідентичний кріпильний матеріал) дозволяє нерухомо закріпити тканину, замінюючи герметик для системи опалення. Якщо всі описані методи не допомогли усунути текти, або вона занадто велика, щоб її можна було усунути за допомогою цих нехитрих операцій, то необхідно обмотати пошкоджену ділянку вбирає вологу тканиною і викликати ремонтну бригаду, які зможуть здійснити повноцінний ремонт опалювальної системи.

У кожному разі, завжди потрібно пам’ятати про необхідність своєчасного ремонту несправних труб або секцій радіаторів. При можливості їх бажано міняти на сучасніші і надійніші. Заміна опалювальних приладів повинна здійснюватися після закінчення опалювального сезону, а виконання дрібного ремонту дозволить протриматися до прийняття більш серйозних заходів.

Висновок

Протікання опалювальної системи – процес досить частий, і з питанням витоку теплоносія рано чи пізно стикається кожен домовласник. У даній статті були описані найбільш поширені і прості методи ліквідації течі, які дозволять господарям на якийсь час усунути проблему і зберегти майно від збитку.


Важливо завжди пам’ятати про те, що є кваліфіковані фахівці, які можуть допомогти у разі виникнення серйозних неполадок, але не можна забувати і про те, що найменше зволікання може призвести до ускладнень, які в самий найближчий час обов’язково стануть причиною аварійної ситуації.

Усунення течі в системі опалення необхідно здійснювати при першій же можливості, але немаловажним фактором, що перешкоджає виникненню неполадок, є проведення профілактичних заходів.

Опалювальну систему необхідно щороку ретельно промивати і випробовувати гідравлічним методом, що дасть можливість не тільки запобігти можливі несправності, але і збільшити ефективність опалення, виявити слабкі і дефектні ділянки, на яких незабаром можуть з’явитися тріщини, прориви або свищі.

Тепер питання, як перевірити герметичність системи опалення, відпав, і система опалення більше не виглядає такою складною, як до прочитання цієї статті.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

 • Як змонтувати систему опалення в будинку

  У непростих кліматичних умовах без якісного опалення житла не обійтися. Для того щоб грамотно змонтувати систему опалення в житловому будинку, знадобиться інженерний склад розуму і вмілі руки. По…

 • Що залити в систему опалення приватного будинку

  Ми вже з вами поговорили – що таке двоконтурний котел. річ корисна і компактна потрібно взяти на замітку! Проте в системі опалення потрібна ще й рідина яка буде переносити тепло від котла до бата…

 • Як усунути текти між секціями батареї (радіатора опалення).

  Останні записи Щоб усунути текти між секціями батареї (радіатора опалення), Вам в першу чергу потрібні руки, інакше ніяк! По-друге, потрібно бути абсолютно впевненим, що текти Вам дійсно треба ус…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen + eleven =