Main Menu

Важливі моменти використання зволожувачів повітря

Зволоження повітря в квартирі – найважливіший пункт у створенні мікроклімату, який буде позитивним чином впливати на ваше здоров’я. Але у всьому потрібно раціональний підхід: не можна переборщувати з зволоженням.

Розумний підхід

Дуже важливо, щоб відмітка відносній вологості не падала нижче 40%, але і вологість понад 55% -60% також некомфортна для людини і таїть у собі свої небезпеки. Зайве зволожене повітря загрожує зіпсувати меблі у вашій квартирі, до того ж, відчувши дискомфорт, ви, швидше за все, вимкніть зволожувач, що дуже швидко призведе до стрибка вологості, що саме по собі шкідливо. Так що слід дуже розумно вибирати режими роботи зволожувача.

Деякі люди, набуваючи зволожувач, навіть не знають, якої тривалості роботи цього приладу вимагає стан повітря в їхній квартирі. Природно, щоб повітря зволожувати потрібно одночасно і контролювати рівень вологості в квартирі, для цього добре б придбати гігрометр або психрометр. За допомогою цих вимірювальних приладів ви будете постійно в курсі – чи існує необхідність в зволоженні. Є й ще більш зручні варіанти зі спеціальним реле, що дозволяє в залежності від рівня відносної вологості управляти роботою зволожувача.

Слід пам’ятати, що літні люди погано переносять і коливання вологості і її надмірність, так що з метою створення комфортної атмосфери для старшого покоління не старайтеся з зайвим зволоженням в квартирі.

Якщо однією з причин зволоження повітря в квартирі стало ваше захоплення квітникарством, то також слід пам’ятати, що для великої кількості рослин, за винятком екзотичних вологолюбних, вологість повітря не повинна бути занадто високою – збільшується ризик грибкових захворювань і гниття.

При ряді захворювань дихальних шляхів сухе повітря шкідливий, а в інших випадках – навпаки, занадто вологе повітря може спровокувати рецидив. Тому, якщо у вас в родині хтось страждає подібними захворюваннями, неодмінно проконсультуйтеся у лікаря, який рівень відносної вологості необхідний для хворого.

Обслуговування зволожувачів

Природно, як і будь побутовий прилад, зволожувачі-очищувачі повітря вимагають деякого обслуговування. Основною турботою, але зовсім не обтяжливою і не частою, для вас стане заміна або чищення фільтрів. Тут можливі різні варіанти, в залежності від типу і марки зволожувача.

НЕРА фільтри радять чистити раз на два-три місяці. Так звані «мийки повітря», вимагають періодичної чищення резервуару для води і зволожуючих дисків. Робити це необхідно у міру потреби, все залежить від запилення приміщення і від якості використовуваної водопровідної води. «Миття повітря» відносяться до розряду холодних зволожувачів, якщо ви вибрали саме такий варіант, то пам’ятайте – погано очищена і занадто жорстка вода стане причиною швидкого засмічення зволожуючих картриджів, вам доведеться дуже часто їх міняти. Тому уважно ставитеся до того, яку воду ви використовуєте. Для вугільних фільтрів термін експлуатації становить 2-4 місяці, а для електростатичних тонкого очищення потрібна заміна раз в 6-18 місяців. Якщо у вас прилад на основі фільтра з іонообмінної смолою, то замінювати його потрібно кожні 2-3 місяці. Для зручності експлуатації деякі прилади містять датчики забруднення зволожувача.

Важливі аспекти

Недорогі зволожувачі зовсім простий конструкції, як правило, не обладнані вентилятором, з цієї причини вони інтенсивно зволожують повітря, але лише на невеликій відстані – не ставте такі зволожувачі занадто близько до стін, обклеєних шпалерами, інакше ваш ремонт піде на смарку – шпалери можуть відклеїтися.

Категорично не рекомендується використання в дитячих кімнатах парових зволожувачів. Хоча в цих приладах корпус і має не надто високу температуру – про нього не можна обпектися – але небезпека представляє сама струмінь пари. Піднісши руку ближче, ніж на 10 см до Паропропускні отвору можна запросто отримати опік. Так що для дитячої паровий зволожувач не підходить, більше того, не залишайте меленьких дітей без нагляду, якщо прилад включений. Не спрямовуйте пар також у бік меблів або рослин.

Вологість в різних кімнатах може істотно відрізнятися, тому найрозумніше підтримувати відносну вологість окремим приладом для кожної кімнати.

Встановлений поблизу радіаторів опалення зволожувач працює ефективніше, за рахунок того, що волога краще розповсюджується під впливом теплого повітря, а якщо в зволожувачі використовується принцип випаровування, то і інтенсивність випаровування підвищиться.

Наявність гігростата в комплектації означає, що рівень вологості не буде перевищувати певного рівня. Деякі «розумні» зволожувачі самі залежно від температури можуть підібрати оптимальну відносну вологість.


Для дитячої кімнати або приміщень, де є предмети, що вимагають найбільш делікатного ставлення, наприклад, музичні інструменти або антикваріат, а також паркет, то варто віддати перевагу ультразвуковий зволожувач.

Окрема історія – зволожувачі повітря і пластикові вікна. Вологість в квартирах з пластиковими вікнами зазвичай вище. Але за умови гарної вентиляції або кондиціонування зволожувач також може бути корисний.

Розумне використання можливостей зволожувача і своєчасне його обслуговування – запорука здорового повітря в будинку і вашого здоров’я.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як осушити повітря в квартирі

    Як осушити повітря в квартирі Комфортно перебувати можна тільки в тому приміщенні, вологість повітря в якому не вище 40-60%. Надмірно висока вологість здатна призводити до передчасної псування ме…

  • Як зменшити вологість повітря

    Для початку з’ясуємо, чим же надлишкова або недостатня вологість шкідливі для людини. Для чого, власне приводити її до норми. Норма вологості повітря в квартирі і до чого може привести її порушен…

  • Як зволожити повітря в будинку

    Як зволожити повітря в будинку Найгірше Найкраще Зволоження повітря в будинку – необхідність, яка особливо гостро постає в опалювальний період, коли за вікном настають холоди. Для позбавлення від…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

sixteen − twelve =