ВТ, 2004-12-28 17:22 – mensh

При проектуванні і будівництві будинку в ньому потрібно заздалегідь передбачити місця для зберігання господарсько-побутових предметів, продуктів харчування, робочої і сезонного одягу, інструментів, спортивного інвентарю та інших необхідних речей і матеріалів. Продумане розміщення вбудованих шаф і комор в чому визначає технологічне зручність проживання, сприяє створенню чіткої та функціональної внутрішнього планування.

Для більшості районів традиційним є пристрій при вході в будинок холодної комори. У ній зручно зберігати робочий одяг і взуття, господарський інвентар. Наявність такої комори звільняє будинок від громіздких речей і покращує його внутрішню санітарно-гігієнічну середу: у будинок менше потрапляє виробничої та вуличного бруду.

Велика зручність створює сушильний вентильований шафа, наявний також в передній частині будинку. При влаштуванні в ньому вентиляції мокру одяг і взуття можна висушити за короткий час з дотриманням оптимальної технології сушіння. Найбільш проста і надійна вентиляція – природна з підключенням сушильного шафи до кухонного або пічному димовентиляційних каналів. Для припливу повітря у нижній частині дверей сушильної шафи просвердлюють отвори або влаштовують щілину шириною 10. 15 мм. Якщо сушильну шафу безпосередньо примикає до стінок печі або опалювального щитка, ці стінки повинні мати товщину не менше 38 см і їх необхідно або обштукатурити по металевій сітці, або закрити безшовним плоским асбестоцементним листом.

Комора (шафа) для зберігання продуктів також необхідна. Вона є як би проміжною ланкою між погребом або підвалом, де знаходяться сезонні продуктові запаси, і домашнім холодильником, в якому зберігаються швидкопсувні продукти. У такій коморі (шафі), розташованої біля зовнішньої стіни і обладнаної природною вентиляцією, можна тривалий час зберігати картоплю, овочі, фрукти, соління, маринади і інші продуктові запаси. У холодну пору внутрішній об’єм комори можна безпосередньо пов’язати з зовнішнім повітрям і за допомогою нескладних пристосувань отримати величезний додатковий холодильник. Вентиляція в такий комори може бути виконана шляхом установки вертикального короби (труби) з виведенням його верхній частині на дах або горище.

При влаштуванні господарських шаф і комор перевагу слід віддавати шаф. Вони зручніше в експлуатації, у зв’язку з тим, що кількість господарсько-побутових предметів у кожній родині з часом неухильно зростає. При наявності в будинку глухих ділянок стін у передпокої і коридорах господарські шафи доцільно розміщувати вздовж них. Для більшості господарсько-побутових предметів глибина зберігання становить не більше 20. 30 см.

Таблиця 1. Рекомендована площа господарських шаф і комор, м 2

Найменування

Число житлових кімнат

Місце розташування комори, шафи

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

4 × one =