В атмосфері Землі виявлена ​​молекула, яка може зіграти величезну роль в охолодженні планети і спасіння її від глобального потепління.

Мова йде про бірадікали, є проміжними продуктами реакцій Кріге, вельми активних, здатних служити потужними окислювачами небезпечних забруднювачів атмосфери – таких, як діоксиди азоту і сірки, які удосталь викидає в повітря сучасна промисловість. На думку вчених, тим самим бірадікали Кріге можуть природним чином очищати атмосферу.

Теоретично наявність подібних проміжних сполук в повітрі передбачалося ще з 1950-х, але лише тепер це вдалося довести на практиці – і для цього знадобилася допомога новітньої апаратури і синхротронного випромінювання. Було показано, що бірадікали Кріге реагують з диоксидами азоту та сірки надзвичайно швидко, приводячи до появи в атмосфері сульфатів і нітратів. Ці сполуки, зважені у формі аерозолю, можуть охолоджувати нашу планету.

За останні 100 років середня температура поверхні Землі зросла на 0,8 C. Прийнято вважати, що причиною тому служить накопичення в атмосфері парникових газів, і потрібні найсерйозніші обмеження, щоб обмежити подальше зростання температури кордоном хоча б в 2,0 C.

Нагадаємо, що також науковці-кліматологи припускають, що електростанції, що працюють на вугіллі в країнах Азії, – таких, як, наприклад, Китай – своїми викидами здатні уповільнити глобальне потепління.

Торік експерти британської Метеорологічної служби прийшли до висновку, що глобальне потепління в останні десятиліття наростає швидше, ніж прогнозувалося раніше.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × two =