Архітектура дачного будинку буде виглядати набагато цікавіше, якщо доповнити його верандою. Саме тут так приємно зануритися в свої думки за чашкою чаю, зібратися всією родиною за обідом або ж сховатися від літнього дощу. Тому про те, як побудувати веранду своїми руками, рано чи пізно задумається кожен дачник. Насправді, при наявності умілих рук і грамотної підказки, якою ми вас забезпечимо, зробити це не так вже й складно.

Зміст

Веранда – закрита «тераса»

Перш, ніж почати розмову про будівництво веранди, давайте визначимося, що з себе представляє дана конструкція. Дуже часто веранду плутають з іншої легкої прибудовою – терасою. Однак відмінність у них все ж є. Тераса, навіть якщо вона прибудована до будинку, – це відкритий майданчик, іноді з навісом і невеликими бильцями по периметру. Веранда ж з боку виглядає, як природне продовження будинку, тобто – це практично ще одна додаткова кімната, тільки не опалювальна. Одна стіна (задня) у веранди є суміжною з будинком, а три інших – склять.

З чого може бути побудована веранда?

Фундамент для веранди – стовпи з цеглин

Будівництво веранди своїми руками з дерева, як, втім, і будь-якого іншого будови, необхідно починати з надійного підстави – фундаменту. Найпростіше, якщо споруда веранди була запланована ще на стадії проектування житлового будинку. У цьому випадку фундамент споруджується паралельно з фундаментом будинку. Однак навіть якщо ви вирішили прилаштувати веранду до вже існуючого будинку, нічого страшного. Всі проблеми легко переборні!

Отже, в якості підстави для веранди найбільше підходить стовпчастий фундамент з цегли. Опорні стовпи закладаються в місцях опорних і кутових стійок каркаса, при цьому відстань між ними не повинно бути більше, ніж 60-70 см.

У точках розміщення стовпчиків копають ями глибиною не менше метра. На дно ями укладають піщану подушку товщиною 20 см. Якщо грунт на ділянці піщана, то бажано зробити подушку з гравію або щебеню. Поверх цього шару наливається гарячий бітум для гідроізоляції. Потім до ями укладається шар бетону, при цьому його поверхня вирівнюється строго горизонтально. На застигле підстава вибудовують стовпчики з цегли до необхідного рівня.

[include id = “5 title =” РСЯ – у тексті “]

Слід зазначити, що висота фундаментних стовпчиків повинна бути такою, щоб настил веранди був нижче підлоги будинку на 25-30 см. У цьому випадку дах веранди «зайде» під звис покрівлі будинку, а повна висота прибудови буде дорівнює висоті житлових кімнат.

Встановлені цегельні стовпчики обмащуються бітумом, а потім виконується зворотна засипка ям. Порожнечі зазвичай заповнюють битою цеглою, гравієм, щебенем або іншим подібним наповнювачем.

Дерев’яний каркас веранди

Так як ми будуємо веранду своїми руками з дерева, наступним кроком будівництва стане установка дерев’яного каркаса. При цьому використовуються звичайні бруси 100 × 100 мм, 120 × 80 мм. Першим ділом для установки каркаса на підставу фундаментних стовпчиків укладається нижня обв’язка. Потім монтуються вертикальні стійки, які скріплюються з обв’язкою за допомогою цвяхів, саморізів і скоб. Стійки обов’язково встановлюються в кутах конструкції, а також в місцях розміщення віконних і дверних прорізів.

На встановлених стійках зверху монтується верхня обв’язка із брусів і крокви. Ці елементи скріплюються між собою також за допомогою цвяхів, саморізів і скоб. З одного боку крокви фіксуються на горизонтальній балці-прогоні, яка розміщується під скатом даху будинку і з’єднується з вертикальними опорами веранди, що примикають до стінки. Ці опори, а також балка-прогон, кріпляться на стіні за допомогою анкерних болтів.

Дах веранди

Найчастіше дах веранди роблять односхилим і похилої. Горизонтальна покрівля не дуже зручна, оскільки не дозволить дощів і таящему снігу вільно стікати вниз. Як матеріал для покриття найпростіше вибрати той же матеріал, який використовувався для даху будинку. Однак можна використовувати і будь-яке інше сучасне покриття: шифер, сталеві листи, профнастил, бітумну черепицю, руберойд, полікарбонат.

Для того, щоб настелити покрівлю, на крокви монтується обрешетування з брусів або дощок необрізів. У разі використання рулонних матеріалів, наприклад, руберойду, решетування виконується суцільний, з широких дощок.

Веранда з полікарбонату своїми руками робиться по-іншому. У цьому випадку на крокви даху монтуються бруси, які згодом служать рамами для полікарбонатного «скління».

Пол веранди

Пол веранди зазвичай роблять дощатим. Обрізні дошки закріплюються на дерев’яних лагах, які, у свою чергу, монтуються на нижній обв’язці каркаса. Лаги і дошки для підлоги в обов’язковому порядку обробляються антисептиками і фарбуються будь-якою фарбою, відповідною для зовнішніх робіт.

Монтаж вікон і дверей веранди

Для того, щоб змонтувати вікна у веранді, необхідно спочатку встановити підвіконні дошки, які фіксуються, як правило, на висоті 50-60 см від підлоги. В принципі, все залежить від висоти самих вікон. Іноді скління роблять суцільним: від підлоги до стелі. Підвіконні дошки закріплюються на опорних стійках каркаса. Проміжок, який утворюється між підлогою і вікном, зашивається будь-яким матеріалом: дошками, вагонкою, дерев’яними щитами тощо У тому випадку, якщо веранда буде використовуватися виключно як літнє приміщення, має сенс провести обшивку тільки із зовнішнього боку.

[include id = “6 title =” РСЯ – у тексті “]


Якщо ж прибудова буде утеплятися, наприклад, для облаштування зимового саду, то необхідна і внутрішня обробка з додатковим вкладенням між двома шарами обшивки теплоізолюючого матеріалу (пінопласт, мінеральна вата). Крім того, внутрішня обшивка, навіть якщо вона і не матиме практичного значення, все ж робить внутрішній простір веранди більш «обжитим» і благородним. Тому, перед тим, як зробити веранду, подумайте про її подальшому використанні, щоб у майбутньому не довелося витрачати час на переробки.

Установка вхідних дверей здійснюється, виходячи з ваших особистих переваг. В принципі вона може бути розміщена з будь-якого боку веранди – це не має значення.

Ми розглянули тільки один варіант того, як побудувати веранду на дачі своїми руками. Існує ще безліч різноманітних варіацій цієї конструкції, однак, незважаючи на таку різницю видів і форм, будуються вони приблизно однаково. Нижче представлені фото веранд, які ви легко зможете зробити самостійно.

Веранда своїми руками: фото добірка

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − eleven =