Кухонна витяжка давно стала звичним і незамінним атрибутом на будь-якій кухні. Користь від неї очевидна. Кухонна витяжка перешкоджає поширенню небажаних запахів, тютюнового диму, сажі і кіптяви, які можуть утворюватися в результаті приготування їжі на кухонній плиті і негативно впливати не тільки на стан кухонних меблів і стін, але і на здоров’я людей. Особливо актуальна робота кухонної витяжки, якщо в квартирі не передбачені двері, що відокремлюють кухню від інших приміщень.

Сучасні кухонні витяжки бувають чотирьох видів:

 • острівні
 • купольні
 • плоскі
 • вбудовуються

Якщо кухонна плита встановлена ​​в центрі приміщення, а не біля стіни – оптимальним варіантом буде острівна витяжка, яка кріпиться до стелі над плитою. Купольні і плоскі витяжки кріпляться до стіни на спеціальних кронштейнах. Вбудовувані витяжки повністю ховаються в шафці над плитою і завдяки цьому практично непомітні.

Як правило, всі кухонні витяжки працюють в режимах рециркуляції і відтоку. У режимі рециркуляції повітря, яке подається у витяжку, проходить фільтрацію і виходить через систему вже очищеним. У режимі відтоку свіже повітря надходить у приміщення через прочинене вікно або кватирку, а забруднений відводиться по вентиляційній трубі.

Вибираючи витяжку, необхідно враховувати наступні моменти:

 • управління
 • рівень шуму
 • освітлення

У сучасних витяжках передбачені наступні види управління; кнопкове, ползунковое, електронне і сенсорне.

 • кнопкове управління

У цьому випадку робота витяжки регулюється за допомогою кнопок. При натисканні певної кнопки задається потрібна швидкість. При необхідності зміни швидкісного режиму натискається наступна кнопка; при цьому попередня кнопка автоматично повертається у вихідне положення. Такий варіант управління досить надійний і простий.

 • ползунковое управління

У цьому випадку управління роботою витяжки здійснюється за допомогою повзунка-перемикача. Повзунок рухається по наміченій лінії, де по порядку розташовані швидкості: перша, друга і третя. Вимикається витяжка пересуванням повзунка в зворотному порядку.

 • сенсорне управління

Витяжки з цим типом управління виглядають сучасно і красиво. Управляти такими витяжками досить просто і зручно. Для того щоб включити витяжку і задати потрібну швидкість, досить доторкнутися до плоским кнопках, оснащеним світлодіодними індикаторами. До того ж, на відміну від попередніх варіантів, таку витяжку мити набагато простіше.

 • електронне управління

Витяжки з таким типом управління коштують набагато дорожче інших, але якість і функціональні можливості цілком виправдовують високу вартість виробу. Головне достоїнство – це можливість програмування. З такою функцією витяжка сама відключається в заданий час або тоді, коли повітря повністю очищений. Програмовані витяжки, обладнані спеціальними датчиками, можуть самостійно включатися при підвищеній концентрації гару і пара в приміщенні.

Більшість сучасних кухонних витяжок оснащуються цифровими дисплеями і електронним управлінням. Крім звичайних функцій деякі моделі володіють додатковими можливостями: «интервальное включення» і «залишковий хід». У режимі «інтервального включення» витяжка самостійно включається раз на годину, що гарантує постійну очистку повітря в приміщенні. «Залишковий хід» дає витяжці можливість працювати на малих обертах протягом деякого часу після її відключення і таким чином повністю очищати повітря в кухні.

Рівень шуму

Вибираючи витяжку необхідно враховувати, наскільки комфортним може бути її робота для людей, що проживають в будинку. Рівень шуму прямо пропорційний потужності витяжки, тобто, чим вище число оборотів мотора, тим більше шуму витяжка створює при своїй роботі. Вирішення цієї проблеми – двомоторні витяжки, які максимально ефективно очищають повітря в приміщенні і при цьому створюють мінімум незручностей. Також при покупці витяжки незайвим буде заглянути в її технічний паспорт, в якому прописані шумові характеристики. Рівень шуму не повинен перевищувати 50 децибел, в іншому випадку працююча витяжка буде неабияк діяти вам на нерви.

Освітлення

Ця функція в кухонних витяжках реалізується за допомогою ламп таких типів: галогенних, флуоресцентних, ламп розжарювання.

Установка витяжки

Установкою витяжки повинен займатися тільки професіонал, який зможе правильно розрахувати довжину труби, необхідність установки додаткового вентилятора, правильну організацію кріплень і з’єднань. Якщо за установку витяжки візьметься дилетант, це може призвести до того, що сама «розумна» і потужна модель буде працювати неефективно.


Чисте повітря в будинку – це гарантія здоров’я і комфортного проживання в ньому. Тому до вибору кухонної витяжки краще підійти ґрунтовно, визначившись, що важливо саме для вас: ціна, дизайн, можливість програмування або елементарний відтік і очищення повітря.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eighteen − three =