Більшість людей вважають, що самої нехитрій і простий снастю для лову риби є поплавочная вудка. У якійсь мірі це вірно, але є кілька правил, яких рекомендується дотримуватися для того щоб рибалка принесла вам максимальне задоволення.

Незаперечною річчю при виборі поплавковою вудки і її оснащення, звичайно ж, є вибір вудилища. При виборі вудилища варто враховувати характерні особливості водойм, де ви збираєтеся рибалити, а також яку рибу ви розраховуєте ловити. Гарне вудлище повинне мати невелику вагу, міцність, а також володіти достатньою гнучкістю. Гнучкість вудилища дозволяє запобігти обрив волосіні при сильних ривках. Залежно від характеру лову вудилище може бути як телескопічним, штекерним так і звичайною бамбуковою палицею. Телескопічна вудка зазвичай має невелику вагу і достатню міцність. Штекерні вудилища володіють великим запасом міцності, але в теж час витрати часу для приведення вудилища в робочий стан більше. Оптимальна довжина вудилища складає до 6 метрів. Вудилища більшої довжини будуть досить важкі та громіздкі. Якщо рибалка відбувається з човна або плоту, то достатньо буде вудилища 2,5 метра. Хороша вудка може бути відмінним подарунком в тих випадках, коли ви не знаєте що подарувати кому-небудь.

Після покупки вудилища, слід приділити увагу вибору волосіні. Товщина волосіні буде залежати від того, яку рибу будете ловити. Для самої дрібної риби підійде волосінь з діаметром в межах 0,15 мм, а для досить великої риби слід вибирати волосінь перетином від 0,5 мм і більше. За способом виготовлення волосінь ділиться на плетену волосінь або мононитка. Якщо застосовувати “плетінку”, то перетин волосіні можна взяти трохи менше, бо вона має більшу міцність. Колір волосіні залежить від характеру і місця рибної ловлі. Наприклад, на ділянці водойми зі стоячою водою і великими заростями застосовують волосінь з зеленою або бурим забарвленням. Для зручності на вудилище закріплюють невелику легку котушку для намотування волосіні.

Також варто уважно підійти до вибору поплавця. Тут слід врахувати його вагу, форму і забарвлення. До універсальних поплавцям можна віднести так зване “гусяче перо”, яке володіє малою вагою і високою чуйністю. Завдяки такому поплавцю, риба не відчуває підступу і не випльовує приманку. Для лову великої риби найкраще підійдуть об’ємні поплавці, які на поверхні воду створюють помітні кола. Коли доводиться ловить при сильній течії, рекомендується використовувати поплавець бочкообразной форми, який буде складно покласти на бік. Колір поплавця повинен бути добре помітний на воді. Зазвичай це білий і червоний колір або поєднання різнокольорових смуг. Потрібний рівень занурення поплавця підбирають грузилом, який закріплюється на волосіні. Як вантаж зазвичай використовують свинцеві дробинки.

При виборі гачка слід враховувати вид і розмір бажаного улову. Чим більше риба. тим більший розмір гачка слід використовувати. Сталь, з якої зроблений гачок, не повинна бути крихкою і м’якою. Також слід звернути увагу на гостроту гачка. Якщо він буде не достатньо гострий, ймовірність сходження риби буде досить високою. Тому потрібно постійно стежити за гостротою гачків, оберігаючи їх від затупліванія. Для кріплення до волосіні на іншому кінці гачка є кільце або лопатка. З яким типом кріплення купувати гачок не має істотного значення. Тут кожен вирішує виходячи зі своїх переваг.

При виборі вудки поплавця слід орієнтуватися на продукцію провідних виробників.

Суп з морського ляща

Тай, він же морський лящ – одна з найпопулярніших риб в Японії. З.

Короткий огляд надфункціональності ехолота PiranhaMAX 180

Споживчий ринок для рибалок сьогодні пропонує велику.

Що вам обіцяє «болгарська» рибалка?

Фінська рибалка: куди відправитися і що ловити?

Або читайте оригiнал here.


Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − six =