Матеріали по темі:

Зміст

У вас фінансові проблеми? Є речі, на яких економити не варто. Наприклад, на комунальних платежах. Можна не тільки позбутися гарячої води – це неприємно, але не критично, але і втратити квартиру. За тривалу і систематичну несплату вас мають право переселити в житло меншої площі. Але що, якщо ви платите справно, а сусід заборгував енну суму? Чи має право керуюча компанія відключити воду чи опалення в усьому будинку?

У яких випадках можуть відключити воду?

За законом без попередження відключити воду чи опалення в усьому будинку комунальники можуть тільки в двох випадках:

  • якщо виникає загроза виникнення аварійних ситуацій на обладнанні або мережах,
  • у разі виникнення надзвичайних ситуацій або стихійних лих.

Однак є й інші ситуації, коли керуюча компанія має право обмежити надання комунальних послуг.

  1. У разі неповної оплати споживачем комунальних послуг. Тут є кілька нюансів. По-перше, заборгованість по одній або декількох комунальних послугах повинна бути не менше, ніж за 6 місяців. Менша сума боргу не є приводом для відключення. По-друге, якщо боржник підписав угоду про погашення заборгованості і виконує його, йому також не мають право припинити надавати комунальні послуги. Однак порушувати графік погашення не варто. Один невірний крок – і ви можете опинитися без гарячої води.
  2. У разі проведення планово-попереджувального ремонту і робіт з обслуговування внутрішньобудинкових інженерних систем, що відносяться до загального майна власників приміщень у багатоквартирному будинку. У першу чергу мова йде про традиційному літньому відключенні гарячої води.
  3. У разі виявлення факту самовільного підключення споживача до внутрішньобудинкових інженерних систем.
  4. У разі отримання відповідного припису уповноважених державних або муніципальних органів.
  5. У разі використання споживачем побутових приладів потужністю, що перевищує технічні характеристики внутрішньобудинкових інженерних систем, зазначені в технічному паспорті житлового приміщення.
  6. У випадку, якщо комунікації у вашій квартирі з вашої вини знаходяться в незадовільному стані. За законом, за труби і проводку в наших квартирах відповідаємо ми самі. Тобто якщо є якісь проблеми, в наші обов’язки входить викликати майстра і усунути їх, в іншому випадку ми створимо загрозу життю та майну інших мешканців.

Майте на увазі – у всіх цих випадках керуюча компанія зобов’язана письмово попередити вас про заплановане відключення за 1 місяць. І ще один важливий момент. Відключати холодну воду та опалення за борги у вас не мають права. Ось що про це йдеться в урядовій постанові №307 “Про порядок надання комунальних послуг громадянам”. “Виконавець має право призупинити надання комунальних послуг, за винятком опалення, холодного водопостачання та водовідведення”.

Чи можуть обмежити подачу води в конкретну квартиру?

Технологія відключення боржників гранично проста – їм просто заварюють труби. Деякі кажуть – нічого страшного, в свою квартиру я нікого не пущу, а у всьому будинку воду все одно відключати не буде. Однак знаючі люди рішуче не радять займати таку позицію. Спеціально для таких випадків є досить витратний, але ефективний спосіб. У трубу з підвалу вводиться спеціальна заглушка, камера допомагає визначити, який введення глушити. Рахунок за роботи виставляється боржнику. Тобто, щоб відновити подачу гарячої води, йому доведеться оплатити цей рахунок, плюс штраф, пеня за прострочення. Ну і, звичайно, сам борг.

Ви не зобов’язані платити за інших!

Втім, деякі недобросовісні керуючі компанії, щоб не возитися з точковим відключенням, просто вимикають воду в усьому домі. Знайте – це незаконно! У п.85. постанови N 307 говориться: “Призупинення або обмеження надання комунальних послуг (або подачі комунальних ресурсів) споживачам, повністю виконують зобов’язання, встановлені законодавством Російської Федерації і договором, не допускається”.

У таких випадках алгоритм дії простий:

  • звертаєтеся в керуючу компанію з письмовою вимогою негайно включити гаряче водопостачання і провести перерахунок за дні відключення,
  • якщо воду не подають у триденний строк, звертайтеся в житлову інспекцію, прокуратуру. Роспотребнадзор і подавайте в суд.

Втім, зараз керуючі компанії діють хитріше – вони просто розподіляють борг між тими мешканцями, які справно платять за квартиру. Це теж привід для звернення в згадані вище органи. Ви зобов’язані платити тільки за себе і ресурси, використані на загальнобудинкові потреби, але ніяк не за інших власників або квартиронаймачів. Однак довести факт підтасовування в цьому випадку, на жаль, часом буває дуже складно.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =