Віщі сни (правда і вигадки їх часто зустрічаються) характерні для проникливих людей. Сон – це звичайне повсякденне явище. Але якщо намагатися дати більш точне визначення цієї особливості нашого організму, з’ясується що завдання це не з легких. Будь-яка людина дасть своє тлумачення і визначення слова – сон і віщі сни (що можуть бути й правда, і вигадки), і навряд чи знайдуться схожі відповіді, навіть якщо опитати безліч людей. Вивчення сну ведуться вченими давно і начебто вже має бути сформульовано точне визначення і поміщено в тлумачні словники. Але і це зовсім не так. У різних книжкових словниках і на просторах інтернету зустрічається безліч різних пояснень, але жодне тлумачення не дасть повного розуміння цього дивного процесу. Віщі сни – це вигадка чи правда?

Існує думка, що наш сон – це набір певних подій, які вже колись мали місце бути, просто вони зібралися в несподіваному і незвичному порядку. Чи завжди це так? Ось у цьому ми і спробуємо розібратися. Сучасна наука категорично запевняє, що віщі сни не існують і всі «пророцтва» – це лише збіги. Але давня історія доводить протилежне, відомо чимало згадок про віщі сни. Наприклад, притча про дружину Юлія Цезаря, яка побачила пророчий сон напередодні його загибелі. Жінка попереджала чоловіка, але Цезар не став слухати її порад, за що і поплатився. Виходить, віщі сни – це правда.

Деякі вчені вірять в існування особливих віщих снів. Вчений Каміль Фламмаріон з Франції написав книгу, в якій поєднав безліч історій про віщі сни. Фламмарион був упевнений, що необхідно змиритися і прийняти існування «нічних пророцтв». Фламмарион описує якесь зір, який знаходиться всередині нас і дозволяє чути і бачити без допомоги звичних органів чуття. Душа за допомогою такого зору відчуває події, які відбуваються на відстані, і передбачає майбутнє.

Існує чимало прикладів, написаних в історичній літературі і описаних нашими сучасниками, коли дурний сон і передчуття рятували людей від смерті, тобто віщі сни означали правда, а не вигадки. Перед плаванням знаменитого «Титаніка» 18 пасажирів просто відмовилися від поїздки. Своє відмову вони мотивували поганим передчуттям, яке не давало їм спокою в останні дні. 5 пасажирів побачили віщі сни, а дружина одного з пасажирів, який теж відмовився від подорожі, зробила мальований начерк тонучого корабля.

Академік Бехтерєв ретельно вивчав віщі сни. Спільно з лікарем Виноградовим (його хорошим другом) він провів дослідження. Виноградов чотири роки опитував своїх пацієнтів на предмет бачення віщих снів, про те, чи є це явище для них правда. Результат, отриманий вченими, приголомшує: половина опитуваних людей сказала, що бачила пророчі видіння уві сні. Виноградов ретельно розглядав серйозні свідчення і не враховував розповіді людей, які не вселяли йому довіри. Війна завадила двом дослідникам випустити свою книгу про результати проведеного опитування.

На сьогоднішній день у світі є кілька гіпотез, що розповідають про природу віщих снів. Одна з них висунута біоенергетиками. За їх твердженнями, занурюючись в сон, наш організм втрачає зв’язок з реальністю. Саме в такому стані ми отримуємо інформацію з зовнішнього середовища – ноосфери. Наш мозок витягує все найнеобхідніше, але таку інформацію здатні отримувати не всі люди, а ті, що вірять: віщі сни – це правда.

Іншу гіпотезу висувають неврологи: за їхньою версією, під час сну наш мозок активізується і обробляє отриману за день інформацію. Вона аналізується і вже потім компонується з уже наявними даними в підсвідомості. Саме таким чином людина може, «спираючись» на сон, міняти і аналізувати свої поведінкові звички.

Затяті противники даних теорій запевняють, що такі сни не віщі, а лише передають події вже відбулися. Може бути, вони й праві. Наприклад, знаменитий Фрейд теж вважав, що сни ні як не можуть передбачити ще не відбулися події. За версією Фрейда, сни приходять з підсвідомості в спотвореному вигляді. Відбувається змішування різних спогадів і заміна наших думок зорової абстракцією і символами. Сни – відображення наших бажань, які людина свідомо придушує у себе, відправляючи їх у певну область несвідомого. Під час процесу сну людина не може контролювати свої думки, і вони успішно вириваються назовні, виливаючись у наші сновидіння. Часто прокидаючись людина, не пам’ятає свого сну і не здогадується про його зміст.

Віщий сон – вигадки або правда? Стверджувати точно про існування віщих снів, напевно, не може ніхто. Цю загадку людського розуму нам належить розгадати.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + eight =