Отже після, того як наш приватний будинок або дача вже практично добудовані і готові до експлуатації, тепер перед нами постає найважливіше завдання – це організація водопроводу. Говорячи про водопроводі – це одна з самих найважливіших коммуніцацій, які необхідні для комфортного проживання сучасної людини.

Водопровід в приватному будинку своїми руками

На початковому етапі нам необхідно визначитися де знайти джерело води для підбиття труб і комунікацій від нього. Джерелами можуть виступити:

Організація водопроводу за допомогою сважін

Якщо говорити про різновиди свердловин, то свердловини можна умовно розділити на два різновиди це:

  • Артезіанські свердловини – це різновид свердловин, глибина яких становить близько 100 метрів у глибину. Якщо говорити про переваги артезіанських свердловин, то до безперечних плюсів відноситься чистота води, а також відсутність необхідності в наявності свердловинного насоса, т.к тиск води дуже високо. Але зверніть увагу, що для буріння свердловини такого роду вам доведеться сходити в міську інстанцію і отримати дозвіл на буріння такої свердловини, а також вартість робіт буде вельми висока, т.к ці роботи важко виконати своїми руками.
  • Свердловини неглибокого заглиблення – це свердловини, що буряться зазвичай на висоту близько 30-40 метрів, але зверніть увагу якщо в артезіанської свердловини вода по засобом тиску піднімається без допомоги насосних механізмів, то тут воду вам доведеться черпати за допомогою насоса, т.к тиск на такій глибині відсутня, а також до мінусів відноситься забрудненість води саме тому зазвичай радять робити артезіанську свердловини, тому що вода там буде більш чиста. Підйом води можна здійснити за допомогою свердловинних насосів. говорячи про насосах то їх можна розділити на свердловинні і насоси, які встановлюються безпосередньо в будинок, нижче ми наведемо зразок такого насоса, але варто звернути увагу. що даний вид насосів піднімає воду на глибину до 80! Метрів, як пробурити свердловину своїми руками читайте також у нас на сайті.

Водопровід за допомогою колодязя

Водопровід з колодязя – це теж дуже хороший варіант облаштування води в приватному будинку, але колодязь можна викопати не так на кожній ділянці вся справа в тому, що спочатку потрібно визначитися чи є на вашій ділянці водоносний шар, якщо він присутній, то для організації водопроводу вам потрібно лише озброїтися лопатою і зробити колодязь при споруді колодязя сайт Stroy-shkola.ru рекомендує вам зробити колодязь з бетонних кілець або абіссінський колодязь. звичайно воду можна піднімати з колодязя за допомогою відра, але ці часи канули в небуття і сучасні люди вже давно використовують насоси для колодязів.

Таким чином завдяки нагнітанню води в систему подачу води можна здійснити прямо з крана.

Отже тепер у вас виникає питання, що саме вибрати для облаштування водопроводу. Отже позитивних моментів вистачає і там і там, наприклад в глибоких свердловинах вода буває занадто сильно мінералізована, а в неглибоких свердловинах вона замулюється, що стосується колодязів, то там іноді також трапляється замулювання, але колодязі чистити набагато простіше (як очистити воду в колодязі).

Що вибрати? Відповідь проста і Stroy-shkola вам дасть його без зайвої балаканини. Все залежить від, ваших фінансових можливостей, тобто якщо колодязь ви можете викопати самостійно, а також і неглибоку свердловину, то наприклад артезіанську свердловину викопати не так вже й просто і накладно !.

Довіривши, роботу по тому, щоб викопати артезіанську свердловину фахівцям, ви витратите приблизно близько 3000 рублів, за 1 метр, але зате вам точно скажуть чи варто її копати чи ні, так як у професіоналів завжди є карта підземних вод і пластів залягання і завдяки цього помилки і помилкові роботи відбуватися не будуть.

Якість води

Після того, як ви встановите собі на ділянці колодязь або свердловини, обов’язково зробіть так, щоб вода відстоялася порядку 20 днів, а потім надішліть воду на дослідження на отруйні речовини, т.к це дуже важлива складова здорового способу життя при використанні колодязів. Зверніть увагу, що воду в глибоких свердловинах відправляти воду на перевірку не обов’язково, т.к вона чиститься самостійно за допомогою грунту, а ось при використанні колодязя або неглибокій свердловини зробити це все таки доведеться.

Прокладка водопроводу

При прокладанні водопроводу звернути увагу насамперед необхідно на утеплення труб, т.к глибина промерзання грунту в регіонах Європейської частини Росії становить понад півтора метрів, а в регіонах і ще більше, таким чином якщо плануєте використовувати дачу і взимку прокладайте близько 2 метрів на глибину або просто утепляйте водопровід.

Прокладка водопроводу

Насоси для організації водопроводу

Як ми вже говорили вище для організації викачування води зі свердловини можна використовувати безпосередньо поверхневі насоси встановлювані прямо в будинок, але глибина підйому води становить до 80 метрів, але якщо ви збираєтеся використовувати заглибні насоси, тоді ви зможете підняти воду і з 300 метрів.

Після установки насоса і під’єднання його до всіх ресурсів, кранів, унітази, раковини і т.д ми в процесі використання води включаємо насос при чому включається він автоматично і створюється тиск, після виключення води (Закриття крана) насос, як би переходить в сплячий режим і вимикається, заощаджуючи електрику, але тиск підтримується завжди. Зверніть увагу, що для якісної і чистої води можна використовувати фільтри для води.


Організація трубопроводу

Внутрішня водопровідна мережа зазвичай виконується з нижнім розведенням, тобто розводка здійснюється в підвалі житлового будинку, звичайно можна зробити і приховану підводку труб в стінах, але тоді вам доведеться оглядати труби на предмет витоків, і робити це буде не зовсім комфортно.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − thirteen =