Садовий ділянку можна прикрасити найрізноманітнішими способами. Ідеальним варіантом буде створення водоспаду. І не важливо, великий у вас ділянку або маленький, штучний водоспад можна створити будь-якого розміру. Головне, щоб він гармонійно вписався в навколишній ландшафт. А якщо ви зробите композицію водоспаду з альпійською гіркою, то ваші гості будуть у захваті.

У цій статті пропоную вашій увазі невелику покрокову інструкцію про те, як побудувати водоспад своїми руками.

 1. Вибираємо місце для майбутнього водоспаду. Найкраще, а найголовніше – природніше, він буде виглядати серед дерев і квітів. Важлива умова для створення водоспаду – наявність похилій місцевості на вашому дачній ділянці. Якщо ж ні природного нахилу, то доведеться створювати його штучно. Водоймище повинен мати дві чаші, причому обсяг нижньої повинен бути більше, ніж обсяг верхньої. Щоб водоспад був більше схожий на природний, русло його можна зробити звивистим.
 2. Ретельно розчищаємо дно майбутнього водоймища. Для створення на дачі штучного водоспаду своїми руками необхідні наступні матеріали:
  • готові блоки або натуральні камені;
  • гідроізоляційна суміш і грунтовка;
  • кварцит або галька;
  • цемент і пісок;
  • скловолокно;
  • насос.

  Заповнюємо дно водоспаду скловолокном, піском або іншим матеріалом на товщину не менше 4 мм. Потім укладаємо гідроізоляцію, а зверху – цемент, на якому будуть кріпитися каміння та інші елементи водоспаду. В обох ємностях потрібно зробити отвори для затоки і зливу води. Після того, як цей етап робіт буде зроблений, потрібно дати конструкції добре висохнути.

 3. Встановлюємо насосну систему. Сам насос треба встановити під нижньою ємністю і шлангом з’єднати його з верхньої чашею водоспаду. Швидкість течії води ви можете змінити, відрегулювавши потужність насоса. Не забудьте продумати, як насосна система буде підключатися до електрики.
 4. Ступені водоспаду можна викласти плитами, а русло – галькою. Красиво виглядатиме водойму, прикрашений по краю бруківкою, а проміжки між каменями можна заповнити тієї ж дрібною галькою. Посадіть навколо створеного водоспаду яскраві квіти або ж чагарники. При бажанні можна навіть завести у водоймі рибок.
 5. Водоспад, створений на ділянці своїми руками, стане чудовим місцем, де можна приємно відпочити і розслабитися під заспокійливе дзюрчання водяних струменів.

  Або читайте оригiнал here.

  Цікаве відео для вас:


  З цим читають

  Share →

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  two × three =