Нерідко люди, що не захоплюються риболовлею, дивуються з того, що досвідчені, захоплені рибалки, здавалося б, в гарну погоду залишаються вдома, а при гіршій відправляються на риболовлю. Багато починаючі рибалки не можуть зрозуміти даних закономірностей, але вивчення риболовних прийме допоможуть їм у майбутньому «читати» погоду і робити свої прогнози кльову залежно від неї.

Як впливає погода на клювання риби?

Влітку найбільш стабільний кльов збігається з періодом стійкої нежаркій погоди, з невеликими теплими вітрами, а також під час стійкої похмурої погоди, але за відсутності дощів і вітру.

У спекотну безвітряну погоду повністю відсутня кльов всіх риб. Як правило, на водоймі встановлюється дзеркальна гладь, і лише з виникненням невеликого вітру, що дає воді невелику брижі, риба хоч трохи оживає.

Невелику активність риба проявляє тільки рано вранці, при сході сонця, і ввечері, незадовго до заходу, коли повітря хоч трохи остигає.

Під час затяжних дощів клювання нестабільний, активність зростає тільки при припиненні опадів і ослабленні вітру. Найчастіше більша активність спостерігається безпосередньо перед грозою, як правило, клювання слідують одна за одною, але триває це недовго і поновлюється клювання тільки по закінченні грози, і то за умови, що потоки води, які потрапляють у водойму, не сильно скаламутити воду.

У період нестійкої, постійно мінливий погоди, кльов нестабільний, носить короткочасний характер.

У зимовий час для лову окуня і судака сприятлива стійка ясна морозна погода, без сильних вітрів, а тривала відлига без снігопадів і хуртовин сприятливо позначається на клюванні плотви й ляща. Часом при снігопаді, в безвітряну погоду, коли з неба падають великі сніжинки, можливий короткочасний, але дуже активний кльов великої плотви. При заметілях, в другій половині зими активізується кльов миня, пік активності якого припадає на нічний час.

Наявність штормових вітрів, що супроводжується різкими стрибками тиску, позначається на повній відсутності клювання. Також тривала відсутність кльову спостерігається при холодних вітрах північного і східного напрямів, несучих з собою різке погіршення погоди, особливо в такі сезони як весна й осінь.

Давно помічено, що відмінний клювання спостерігається при нормальному стабільному атмосферному тиску, і найчастіше він погіршується при різкому зниженні тиску. Але нерідко, якщо протягом декількох днів зберігається стабільно низький тиск і відсутні різкі скачки, то риба пристосовується до нього і кльов поновлюється, правда активність його не настільки висока.

Навесні і восени, коли вода досить холодна, помітне поліпшення кльову спостерігається при настанні тихих сонячних днів, в наслідок чого вода на мілководних ділянках помітно прогрівається, активізуючи підводних мешканців, туди ж і виходить годуватися голодна риба, як правило, в такі дні пік клювання доводиться на денні години, в період коли сонце найбільш активно.

Знаючи прогноз погоди досвідчений рибалка, враховуючи цілу групу ознак, таких як температура, атмосферний тиск, напрям і сила вітру, вологість робить висновки про майбутній клюванні, і в цілому пророкує активність риби.

У більшості випадків загальні прикмети майже завжди досить з високою достовірністю пророкують наявності клювання, але й відомо чимало випадків, коли риба ламала всі традиції і прикмети. Найчастіше її активність приходить, здавалося б, не в саму сприятливу погоду: в проливний дощ, в сильний східний вітер, що піднімає на водоймі великі пінисті хвилі, при різкій зміні погоди з похолоданням.


Вплив погоди на клювання риби настільки складний процес, що вимагає постійного детального вивчення, а осягнувши хоч в невелику кількість його секретів, ви будете винагороджені відмінними уловами.

Або читайте оригiнал here.

З цим читають

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

15 − 4 =