У заміській електричці довелося бути свідком розмови двох жінок. Одна скаржилася, що будинок тріскається, дає усадку, а друга розповідала про те, як зять погано забетонував підлоги при будівництві сажа для свиней, мовляв, шматки бетону провалюються, утримувати свиней в такому приміщенні неможливо. Два абсолютно різних оповіді, а причина, що викликала подібні руйнування одна. Приступаючи до заливання фундаменту і бетонних підлог, необхідно, за відсутності досвіду подібних робіт, з’ясувати у фахівця або досвідченої людини: « Як армувати фундамент відповідно до технології проведення бетонних робіт ». І так як справа стосується підстави будови – дрібниць тут немає, хоча технологія дуже проста.

На наш жаль, бетон не володіє пластичністю і під впливом погодних умов (дощ, потім мороз) може деформуватися. Утворення тріщин може сприяти і нерівномірне навантаження з боку будівлі на бетонну основу будови. У такій ситуації відбувається стиснення матеріалу, в одних місцях, і розтягнення його в інших. Це неодмінно призведе до виникнення тріщин, незалежно від того якої марки цемент використовувався для будівництва.

Як армувати фундамент при будівництві власними силами

Суть армування полягає в тому, що всередині бетонної конструкції розміщується каркас з металевої арматури або дроту, діаметром від 10 до 16 мм. При цьому металевий каркас повинен розташовуватися не ближче 5 см від краю бетонної поверхні. Потрібне дотримання правил в’язання каркаса, а також дотримання необхідного розміру осередків каркаса. Тільки така залізобетонна конструкція дасть можливість створити необхідну міцність і пластичність основи будь-якої будівлі.

Вищевказаний спосіб зміцнення підстави найбільш часто використовується при облаштуванні стрічкового фундаменту. Даний вид фундаменту знайшов широке застосування в сільській місцевості при будівництві приватних будинків, сараїв, використання яких розраховане на тривалий термін. Звичайна ширина цього стрічкового підстави становить від 40 до 60 см, а глибина залежить від висоти зводяться стін, поверховості будівлі, тобто від передбачуваного навантаження на нього. Тому багато деталей, а саме: як армувати фундамент, які повинні бути розміри осередків каркаса – все це розраховується для кожного конкретного випадку. Принципове значення має те, що відстань між горизонтальними прутами арматур повинна бути 30 см (по 5 см від бетонної поверхні). Ці прути повинні бути з товстого дроту (16 мм), бажано щоб вони були не гладкими, оскільки це створить додаткове зчеплення з бетоном. Виникаючі поздовжні розтягування стрічкового підстави будуть набагато більше поперечних, у зв’язку з чим, поперечні і вертикальні прути необхідні лише для створення каркаса, а значить, товщина дроту може бути менше (10 мм) і вона може бути гладкою.

Особливу увагу слід приділити тому, як армувати фундамент кутів будівлі. Цю операцію слід виконувати зігнутою арматурою, стежачи за тим, щоб її краї були в різних стінках фундаменту. Не можна робити стик дроту на розі, так як це місце найбільш схильне деформаційних процесам.

З’єднувати арматуру в каркас слід за допомогою в’язального дроту, адже використання зварювального апарату здатне послабити метал. Після створення каркаса слід приступити до виготовлення бетону і заливці його в траншею. Для цих цілей рекомендується використовувати цемент марки 400, а марка бетону повинна бути не менше 200м.

Або читайте оригiнал here.

Цікаве відео для вас:


З цим читають

  • Як залити фундамент своїми руками покрокова інструкція (фото і відео)


    Заливка фундаменту під дачний будиночок або об’єкти побутового призначення – вкрай відповідальний захід, який не завжди може пройти успішно. Саме тому роботи такого типу слід проводити, спираючис…

  • На яку глибину закладати фундамент

    Це питання – одне з риторичних, який дуже часто задають собі приватні забудовники. Якщо майбутній будинок має підвал або високе підпілля, то таке питання відпадає сам собою. Але найчастіше цоколь…

  • Як підлити фундамент

    Іноді, після того як ви побудували свій основний будинок, виникає потреба або бажання зробити прибудову або просто розширити свій будинок. У такій справі, необхідно створювати (або розширювати) п…

Share →

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − twelve =